› inwestycje miejskie
13:00 / 09.06.2017

Bieżnia przy Korczaka spóźniona, ale na ukończeniu (+ zdjęcia)

Bieżnia przy Korczaka spóźniona, ale na ukończeniu (+ zdjęcia)

fot. Maciej Markowski

Dobiegają końca prace przy ul. Korczaka. Zespół Szkół nr 1 już wkrótce będzie mógł się cieszyć z nowej trzytorowej bieżni poliuretanowej, która za niecałe 350 tys. złotych została zrealizowana w ramach obywatelskiej inicjatywy. Wykonawca napotkał pewne trudności w trakcie realizacji inwestycji i termin wyznaczony na koniec maja delikatnie uległ przesunięciu. Dzisiaj (9 czerwca) ma zostać wykonany odbiór prac i jeśli wszystko będzie jak należy, będzie można uznać modernizację za zakończoną.

Budowa nowej bieżni ruszyła w połowie stycznia 2017 roku i termin jej oddania został wyznaczony na 31 maja. W pierwotnym projekcie przy Korczaka miał powstać drugi lekkoatletyczny orlik, ale okazało się, że inwestycja nie uzyskała - tak jak to było w przypadku orlika przy Modlińskiej - dotacji z ministerstwa i dlatego trzeba było znacznie pozmieniać wcześniejsze założenia i powrócić do początkowej wersji. Zamiast nowoczesnego kompleksu z 4-torową bieżnią o długości 200 metrów z nowym trawiastym boiskiem piłkarskim wewnątrz, powstanie trzytorowa bieżnia poliuretanowa o długości ok. 200 metrów z przedłużeniem odcinka prostego wzdłuż budynku F do 60 metrów z przebudową oświetlenia terenu oraz odtworzeniem trawników sianych. Ponadto w zakresie zamówienia znajdowało się: profilowanie terenu, odwodnienie bieżni i podłączenie odwodnienia do istniejącej kanalizacji deszczowej oraz wykonanie i zamontowanie tablic informacyjnych - z regulaminem użytkowani terenu oraz informacją o realizacji zadania z BO na rok 2016.

Projekt uzyskał w zeszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego 611 głosów i zwyciężył w okręgu drugim. Pomysłodawczynią jest Małgorzata Dubnowska-Borczak. Wykonawcą inwestycji wyłonionym w drugim przetargu jest firma "Bullait" Andrzej Ciuchta z Elbląga, która podjęła się wykonania zadania za 346 tysięcy 416 złotych. Niestety pierwotny termin nie został dochowany z dwóch powodów:

- Po pierwsze: z uwagi na warunki atmosferyczne - deszcze utrudniły wykonanie ostatniej fazy prac, czyli ułożenie poliuretanów. Po drugie: wykonywane zostały również prace dodatkowe, w tym chodnik i oświetlenie - poinformowała Joanna Urbaniak z Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Wszystkie prace zmierzają już ku końcowi i dzisiaj ma nastąpić ich odbiór.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Powiązane artykuły

Bieżnia nad Jarem nabiera "formy". Ruszyła inwestycja obywatelska przy Korczaka (+foto)

10.03.2017

Wkrótce Zespół Szkół nr 1 przy ulicy Korczaka zyska w miejsce żużlowego podłoża nową trzytorową bieżnię poliuretanową o długości 200...

Zdjęcia ilość zdjęć 8