› bieżące
12:30 / 05.05.2020

Biokominki – nowy pomysł na ogień

Biokominki – nowy pomysł na ogień

W ostatnich latach biokominki zawojowały rynek wnętrzarski. Tym samym, spełnia się marzenie wielu osób, by nawet w niewielkim mieszkaniu móc cieszyć się żywym ogniem. Jak działają biokominki i gdzie można je zainstalować?

Ogień bez dymu 

Biokominek to taki rodzaj kominka, w którym bazowy materiał opałowy stanowi paliwo – płynne lub żelowe. Te najbardziej klasyczne biokominki wyglądem przypominają nowoczesne wkłady kominkowe, tyle że są znacznie mniejsze i lżejsze od nich. Najistotniejszy jest tutaj sposób spalania paliwa. Po jego aplikacji do paleniska, spala się ono całkowicie, nie pozostawiając po sobie żadnych stałych pozostałości. W tym procesie nie wydziela się również dym ani zapach, a jedynie para wodna ze śladowymi ilościami dwutlenku węgla. Są to stężenia zupełnie obojętne dla samopoczucia czy zdrowia.    

Bezpiecznie i wygodnie

Taki sposób spalania materiału i jego rodzaj sprawiają, że biokominki nie wymagają podłączenia do klasycznej instalacji spalinowej czy przewodów kominowych. Można zatem zamontować je w dowolnym pomieszczeniu, a przede wszystkim w mieszkaniu w bloku. Wszystkie rodzaje biokominków wykonywane są materiałów gwarantujących bezpieczeństwo korzystania z nich. Do obudowy i paleniska zazwyczaj wykorzystywana jest stal i stal nierdzewna, a jako zewnętrzna osłona – szkło.

Ogromną zaletą biokominków także jest ich waga. Oczywiście finalnie zależy ona od rozmiarów wybranego modelu. Przykładowo, biokominek o wymiarach 90 cm na 40 cm będzie ważył około 11 kg. Mniejsze modele ważą zaledwie kilka kilogramów. Dzięki temu, biokominki nie wymagają używania do instalacji masywnych stelaży, podpór czy innych konstrukcji.

Biokominki – warianty, formy 

Biokominki przede wszystkim można podzielić na te wiszące i stojące. W wariancie wiszącym dodatkowo można wybrać spośród modeli do zabudowy w ścianie, bądź z wyeksponowaną ramą, które wieszane są bezpośrednio na ścianie. Oferta biokominków jest bardzo szeroka. Znajdziemy tu modele proste, przypominające klasyczne kominki – to zazwyczaj te, które można powiesić na ścianie lub przeznaczyć do innej formy zabudowy. Ciekawsze formy znajdziemy pośród biokominków wolnostojących, które bardzo często posiadają otwarte od góry palenisko i ograniczające ogień szyby w różnych kształtach.

Sprawdź bogatą ofertę biokominków na https://www.galeriakominkow.pl/produkty/biokominki.html

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%