› bieżące
11:54 / 05.11.2018

Black Friday, Cyber Monday, a może Dzień Singla? Kiedy mają miejsce największe obniżki?

Black Friday, Cyber Monday, a może Dzień Singla? Kiedy mają miejsce największe obniżki?

Choć Black Friday przywędrowało do nas z USA dopiero kilka lat temu, święto to zdążyło się już na dobre zadomowić w naszych sklepach. To właśnie on zapoczątkował listopadowe szaleństwo zakupowe, jakie ma miejsce w wielu krajach. Mało kto wie jednak, że równie atrakcyjnych promocji możemy spodziewać się podczas Cyber Monday i… Chińskiego Dnia Singla. Co musisz wiedzieć o każdym ze świąt?

Listopadowe szaleństwo zakupów

Tłumy Amerykanów czekających przed sklepami na rozpoczęcie Black Friday, zacięte walki o wymarzone produkty, gigantyczne kolejki i banery krzyczące o obniżkach – chyba każdy z nas choć raz natknął się na podobne obrazki w wieczornym dzienniku telewizyjnym, relacjonującym przebieg Black Friday za oceanem. U nas, na szczęście, święto to przebiega znacznie spokojniej, mimo to wielu z nas z niecierpliwością wyczekuje Black Friday 2018, który w tym roku będzie miał miejsce 23 listopada. Dla wielu sklepów jest on dniem największych wyprzedaży w roku. Warto podkreślić, że promocje te zazwyczaj mają miejsce jedynie w sklepach stacjonarnych. Ci, którzy szukają atrakcyjnych ofert w Internecie, muszą poczekać na Cyber Monday.

Cyber Monday – święto sprzedaży internetowej

Cyber Monday to święto e-commerce, które ma miejsce w pierwszy poniedziałek zaraz po Black Friday. Wiele sklepów internetowych prześciga się wtedy w obniżaniu cen produktów (rozpoczynając Black Friday i Cyber Monday nawet kilka tygodni wcześniej!) w nadziei, że to właśnie ich sklep przyciągnie największą liczbę klientów. Święto to cieszy się wielką popularnością wśród miłośników nowoczesnych technologii, ponieważ to właśnie tego dnia wiele sklepów ze sprzętami AGD i elektroniką obniża ceny swoich topowych produktów nawet o kilkadziesiąt procent (atrakcyjnych obniżek szukaj między innymi na https://www.neonet.pl/promocje). Laptop tańszy nawet o 2000 zł? W Cyber Monday to jak najbardziej realne.

Bycie singlem to… tania sprawa – jak oszczędzić w Chiński Dzień Singla

Jeżeli nie chcesz czekać z promocjami aż do 23 listopada, nic straconego. 11 listopada ma bowiem miejsce Chiński Dzień Singla, który jest dniem ogromnych wyprzedaży w krajach azjatyckich. Aby zobrazować popularność tego święta, wystarczy wspomnieć o tym, że niektóre sklepy internetowe tylko na ten dzień zatrudniają prawie 2 miliony kurierów! Mimo bardzo niskich cen, jakimi kuszą klientów chińscy producenci, sporym utrudnieniem może być dla mieszkańców innych kontynentów czas oczekiwania na swoją przesyłkę – w niektórych przypadkach może on wynieść nawet kilka miesięcy.

Który dzień wybrać, aby cieszyć się wyjątkowymi obniżkami?

Prawdą jest, że zarówno Black Friday, jak i Cyber Monday oraz Dzień Singla to świetne okazje na kupno produktów w bardzo dobrych cenach. To, który dzień wybierzemy, zależy od naszych upodobań. Jeśli lubisz wcześniej przyjrzeć się na żywo rzeczom, które zamierzasz kupić, lub porozmawiać na ich temat ze sprzedawcą, najlepszym dniem na zakupy będzie w Twoim przypadku Black Friday. Nie w smak Ci niekończące się kolejki i tłumy w sklepie? Cyber Monday jest świętem właśnie dla Ciebie. Jeśli niestraszny Ci zaś czas oczekiwania na przesyłkę, odwiedź w Dzień Singla jeden z azjatyckich sklepów internetowych.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%