› relacje
09:28 / 19.04.2016

Blefik z sukcesami

Blefik z sukcesami

Kolejne laury ma na swoim koncie Zespół Tańca Nowoczesnego Blefik z Centrum Tańca Promyk, który w sobotę, 16 kwietnia wziął udział w I Festiwalu Tańca Nowoczesnego Hipnotic w Elblągu.

Impreza odbyła się na Hali Sportowo - Widowiskowej w Elblągu i  była na bardzo wyrównanym poziomie. Tancerki Blefika udział w turnieju rozpoczęły od występów solowych, w grupie wiekowej do lat 11. W tej konkurencji wystartowały 23 zawodniczki, w tym 6 z Centrum Tańca Promyk.

Już ten start pokazał, że to może być dobry dzień dla ekipy Blefika – mówił instruktor Blefika, Jacek Suchiński. - Debiutujące w tej kategorii Pola Dłuszczakowska i Amelia Stecyk zakwalifikowały się do półfinału. Jeszcze lepiej poszło najmłodszej z naszych zawodniczek, ośmioletniej Wiktorii Fos, która jako jedyna awansowała do finału i zajęła ostatecznie 7 miejsce.

W kategorii hip hop formacje do lat 11 Blefik udowodnił, że wywalczone przed dwoma tygodniami II miejsce podczas turnieju w Gdańsku, nie było przypadkiem. Dziewczęta ponownie stanęły na drugim stopniu podium, ustępując jedynie zespołowi Blitz Kids z Gdańska. W tej kategorii rywalizowało łącznie 9 zespołów.

Cieszę się, że zespół prezentuje stabilną formę i zaczyna osiągać sukcesy na ogólnopolskich parkietach – podsumowuje Jacek Suchiński. - Warto podkreślić, że w tej grupie, cztery dziewczynki mają 8-9 lat, a przychodzi im rywalizować z 11-latkami. Zdobywają w ten sposób cenne doświadczenie, które być może w przyszłości przełoży się na jeszcze większe sukcesy. Teraz mocno skupiamy się na kolejnym występie.

23 kwietnia Blefik weźmie udział w X Festiwalu "Europejskie Dni Tańca" w Malborku. A w maju prezentować się będzie na Ogólnopolskich Konfrontacjach Tanecznych w Elblągu.

 

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%