› bieżące
10:28 / 31.12.2011

BMW M3/M4 – wizja polskiego grafika

BMW M3/M4 – wizja polskiego grafika

Kiedy na rynku pojawiło się nowe BMW Serii 3 oznaczone w nomenklaturze niemieckiego producenta jako F30, wszyscy miłośnicy motoryzacji wyczekują debiutu tego auta w wersji z literką M na klapie bagażnika. Utalentowany polski grafik nie mógł już dłużej czekać i przygotował swoją wizję nowej M-ki.

Jacek Kołodziejczyk jest wielkim miłośnikiem BMW M3. Postanowił więc połączyć swoje zamiłowanie do tego modelu z nieprzeciętnymi umiejętnościami w posługiwaniu się edytorami graficznymi i inspirując się innymi dostępnymi obecnie M-kami, stworzył wizję nowego potwora od BMW.

Wprawdzie projekt nosi nazwę M3, jednak bardzo możliwe, że zgodnie z zapowiedzią, jeśli BMW Serii 3 Coupe zostanie mianowane Serią 4, wówczas to auto także zmieni oznaczenie na M4. Jacek pożyczył zderzak od BMW 1 M Coupe, przerobił go nieco dopasowując do nadwozia F30, dołożył progi, aluminiowe obręcze, dodatkowe wloty powietrza, a także pomalował nozdrza na czarno.

Pojawiły się lusterka charakterystyczne dla całej dynastii M3, a z tyłu doszedł dyfuzor, wyraźnie poszerzone nadkola,
które wraz z przetłoczeniami ciągnącymi się od bocznych otworów chłodzących, poprzez klamkę aż do tylnych lamp, dodały autu agresji. Całość podkreślają 4 proste końcówki układu wydechowego.

Kiedy BMW M3/M4 wejdzie na rynek, a będzie to miało miejsce najprawdopodobniej w 2013 roku, nie powinno bardzo różnić się od tej wizji. Polak potrafi.

autokult.pl - blog moto nr 1

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%