› bieżące
19:10 / 29.10.2013

Boiska do piłki nożnej już tu nie ma, ale będzie kort tenisowy (foto)

Boiska do piłki nożnej już tu nie ma, ale będzie kort tenisowy (foto)

fot. Konrad Kosacz

Przy ulicy Uroczej 4, gdzie mieści się Szkoła Podstawowa nr 19, na terenie boiska sportowego od kilku dni stoi metalowa konstrukcja i trwają pod nią prace budowlane. Asfaltowe boisko do gry w piłkę nożną nie jest już dla młodzieży dostępne. Zamiast niego w najbliższych dniach zostanie tam otwarty kort tenisowy.

Przechodząc w zeszłym tygodniu obok tego miejsca zauważyłem, że nad boiskiem postawiono już metalową konstrukcję. Postanowiłem sprawdzić kto zajmuje się realizacją tej inwestycji. - Inwestorem jest firma El-Tenis z Elbląga, która wygrała ogłoszony przez nas przetarg na wykonanie kortu tenisowego na terenie boiska - mówi kierownik gospodarczy w SP 19 w Elblągu.

Mateusz Skorek, jeden z właścicieli firmy El-Tenis, przedstawia kiedy rozpoczęły się prace budowlane i co do tej pory udało się zrealizować. - Zaczęliśmy budowę pod koniec września. Wyrównaliśmy nawierzchnię obecnego w tym miejscu boiska. Położyliśmy również pierwszą nawierzchnię pod kort tenisowy. W ostatnich dniach ułożyliśmy także konstrukcję stalową, na którą w ciągu kilku dni naciągniemy balon do kortu tenisowego. Jak to zrobimy, to pozostanie jeszcze do wykonania ostatnia nawierzchnia wewnątrz kortu.

Kiedy możemy liczyć na otwarcie kortu dla dzieci i młodzieży? - Liczę, że do połowy listopada. Mamy niestety małe opóźnienie, ponieważ w miniony weekend ktoś wszedł na teren budowy i ukradł kable od jednej z maszyn.

Kort będzie przeznaczony dla członków Szkoły Tenisa "Score", która ma już swoje jedno pomieszczenie do nauki gry w tenisa przy ul. Daszyńskiego, obok SP nr 1. - Kort przy uroczej będzie również dostępny dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 19. Mamy z dyrekcją zawarte porozumienie, które gwarantuje dzieciom dostęp do kortów w godzinach 8-14 od poniedziałku do piątku. W pozostałych godzinach i dniach korzystać będzie z niego szkoła Score - wyjaśnia Mateusz Skorek.

Jaki jest koszt realizacji tej inwestycji? - Łącznie ponad 300 tysięcy zł - dodaje Skorek.

6
0
oceń tekst 6 głosów 100%