› bieżące
05:36 / 27.03.2014

Bomba w Szpitalu Wojewódzkim. To znów fałszywy alarm

Bomba w Szpitalu Wojewódzkim. To znów fałszywy alarm

Dziś w nocy służby ratownicze znów zostały poderwane do akcji. Tym razem komunikat przekazany przez nieznaną osobę mówił o ładunku wybuchowym podłożonym w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym. Także tym razem, po sprawdzeniu obiektu, okazało się, że był to fałszywy alarm.


Jak informuje asp. Krzysztof Nowacki z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, o godz. 1.30 na numer alarmowy 112 zadzwoniła osoba informująca o podejrzanej paczce znajdującej się w szpitalu. Zgłoszenie było podobne do tego, które otrzymano w sprawie szpitala przy ul. Komeńskiego. Tym razem nie zapadła decyzja o ewakuacji pacjentów i personelu. Po przeszukaniu obiektu szpitala żadnej podejrzanej paczki nie znaleziono. Na miejscu pracowali policjanci, strażacy oraz pirotechnicy. Akcja zakończyła się po godz. 4.00 rano.

To już drugi fałszywy alarm w sprawie ładunku wybuchowego, który miałby rzekomo znajdować się na terenie szpitala. 25 marca br. podobne zgłoszenie dotyczyło Szpitala Specjalistycznego przy ul. Komeńskiego.

 

5
2
oceń tekst 7 głosów 71%

Powiązane artykuły

Policja zatrzymała sprawcę alarmu bombowego w Szpitalu Wojewódzkim

27.03.2014 komentarzy 5

Dziś o 4.00 rano elbląscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zgłoszenie fałszywego alarmu bombowego, dotyczącego podłożenia ładunku wybuchowego w...

Skazany za fałszywy alarm o bombie w szpitalu

23.07.2014 komentarzy 3

9 miesięcy więzienia w zawieszeniu na cztery lata i 10 tys. zł grzywny. To wyrok dla mężczyzny, który zadzwonił do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w...

Zdjęcia ilość zdjęć 5