› bieżące
01:57 / 24.12.2019

Bożonarodzeniowy koncert Polpharmy z udziałem EOK w Pelplinie – 24 i 26 XII (TVP2)

Bożonarodzeniowy koncert Polpharmy z udziałem EOK w Pelplinie – 24 i 26 XII (TVP2)

fot. facebook.com/elblaskaorkiestrakameralna

Przypominamy, że wigilijne popołudnie możecie spędzić z Elbląską Orkiestra Kamerlaną! Dzięki współpracy z Telewizją Polską, pierwszą część koncertu z pelplińskiej bazyliki będziecie mogli obejrzeć na antenie TVP2 już dziś, 24 grudnia, o godz.15.25 (część druga – w drugi dzień świąt, 26 grudnia, g.15.15).

Razem z EOK wystąpią: Patrycja Markowska, Krzysztof Cugowski, Ania Karwan, Kuba Badach, Roksana Węgiel, sopranistka Edyta Piasecka, tenor Sławomir Naborczyk, Polski Chór Kameralny, Chór Artos oraz maestro Janusz Stokłosa. Wydarzenie poprowadzą Anna Lucińska i Aleksander Sikora. Tradycyjnie będziecie mogli posłuchać kolęd i pastorałek.

Będzie to retransmisja koncertu, który odbył się 13 grudnia 2019 r. w katedrze w Pelplinie. Mecenasem i organizatorem są Zakłady Farmaceutyczne Polpharma. EOK już po raz piąty została wybrana przez firmę Polpharma, aby swoją grą wypełnić gotyckie wnętrze. 

Od 19 lat koncerty odbywające się we wspaniałej pelplińskiej świątyni (jeśli tu nigdy nie byliście, musicie koniecznie zobaczyć to miejsce)  stanowią swoisty prezent świąteczny od Polpharmy dla pracowników, partnerów oraz mieszkańców regionu. Biorą w nich udział najwybitniejsi polscy artyści. W poprzednich latach występowali tu m.in: Ewa Farna, Sebastian Karpiel-Bułecka z zespołem, Anna Maria Jopek, Kayah, Stanisław Soyka, Kasia Kowalska, Grzegorz Markowski, Zbigniew Wodecki i Aga Zaryan.

Kolędowanie w Pelplinie to wieloletnia tradycja. Śpiewali tam zawsze wspaniali artyści, a grała cudowna orkiestra pod dyrekcją Janusza Stokłosy. Cieszę się, że mogłam być częścią tego koncertu w pięknej katedrze. Oglądajcie w Wigilię o 15:25 oraz w drugi dzień Świąt o 15:15 na antenie TVP2. Wesołych, pięknych świąt kochani!

– napisała niedawno na swoim profilu Patrycja Markowska. 

Zobaczcie zwiastun!

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%