› sport
10:05 / 23.07.2014

Brak chętnych na budowę systemu identyfikacji kibiców. Co z remontem stadionu?

Brak chętnych na budowę systemu identyfikacji kibiców. Co z remontem stadionu?

Na spotkaniu z kibicami Jerzy Wilk, prezydent Elbląga, ustalił, że remont stadionu rozpocznie się jeszcze w tym roku. Przypomnijmy, że jeżeli Olimpia Elbląg chce rywalizować w przyszłości w drugiej lidze musi posiadać obiekt spełniający wymogi. Okazuje się, że jeden z koniecznych elementów "system identyfikacji kibiców" może nie zostać zrealizowany. Na ogłoszony przetarg nikt jednak nie odpowiedział.

System polega na identyfikacji osób, sprzedaży biletów, kontroli przebywania w miejscu i czasie trwania spotkania, kontroli dostępu do określonych miejsc oraz weryfikacji informacji o nałożonych zakazach. Ten obowiązek nakreśla ustawodawca, który w art. 13 Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych mówi, że organizator meczu piłki nożnej ma obowiązek zapewnić identyfikację osób uczestniczących w tej imprezie.

Przetarg na tę inwestycję, która wg słów Pawał Guminiaka, prezesa Olimpii, miała kosztować około 150 000 zł, został unieważniony. Ja na razie nie ogłoszono nowego. Zatem trudno powiedzieć kiedy zaczną się prace związane z tym projektem.

Zatem jaki jest obecny stan przygotowań remontu stadionu? - Na początku lipca zostanie podpisana umowa na opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej rozbudowy o 410 miejsc zadaszonej trybuny stalowej. Ogłoszenie przetargu na wykonanie trybuny stalowej planowane jest w sierpniu 2014 r. W sierpniu planowane jest również przeprowadzenie postępowania przetargowego na wybór wykonawcy robót budowlanych polegających na budowie trybuny od ul. Wspólnej. Do końca 2014 r., w ramach środków budżetowych, planowane jest wykonanie stanu surowego trybuny, a pozostałe roboty wykończeniowe zostaną zrealizowane w 2015 r - mówił niedawno dla Elblag.net Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Miasto przymierza się by znów ogłosić przetarg na system identyfikacji kibiców.

Tymczasem w Olsztynie budują stadion za 50 milionów.

3
1
oceń tekst 4 głosów 75%

Powiązane artykuły

Olsztyn buduje nowoczesny stadion piłkarski za 50 mln zł.

23.07.2014 komentarzy 13

To będzie stadion, o jakim marzą kibice. Gdzie? Niestety nie w Elblągu, ale w Olsztynie. Koszt inwestycji oscyluje w granicach 50 mln zł. Pierwszoligowy klub...