› budownictwo mieszkaniowe
14:26 / 11.07.2012

Brama na Modrzewinę będzie najwyższym budynkiem w mieście

Brama na Modrzewinę będzie najwyższym budynkiem w mieście

fot. Konrad Kosacz

W pobliżu skrzyżowania ulic Płk. Dąbka, Ogólnej z Aleją Odrodzenia i Aleją Jana Pawła II, firma Mytych rozpoczęła budowę pierwszego z dwóch budynków mieszkalno-usługowych, tworzących tzw. Bramę na Modrzewinę. W skład kompleksu wejdą wieżowce o wysokości 7 i 17 kondygnacji, w których łącznie znajdzie się blisko 160 mieszkań. Niższy z nich ma być gotowy pod koniec 2013 r. Tuż po jego ukończeniu inwestor rozpocznie realizację najwyższego w mieście budynku, który liczył będzie około 55 metrów.

Inwestorem jest znany w Elblągu deweloper, Zakład Usług Budowlanych Mytych. Elbląska firma w ubiegłym roku zakupiła od miasta (za ponad 767 tys. zł) działkę w sąsiedztwie skrzyżowania ulic Płk. Dąbka, Alei Jana Pawła II, Ogólnej i Alei Odrodzenia.

Według projektu, „Bramę na Modrzewinę” tworzyć będzie zespół dwóch budynków wysokich. W pierwszym, siedmiopiętrowym budynku znajdzie się 51 mieszkań. Drugi, który będzie wyraźnie górował nad miastem, posiadał będzie 17 kondygnacji i 91 mieszkań. Oba będą liczyły łącznie około 12 tys. m kw. powierzchni. W ich najniższych kondygnacjach znajdować się będą lokale usługowe, a w części podziemnej strefa garażowa. Całość dopełni plac zabaw.W maju rozpoczęła się budowa pierwszego, niższego budynku, z terminem realizacji do 15 listopada 2013 r. Na siedmiu piętrach rozmieszczonych zostanie 51 mieszkań (jedno, dwu, trzy i czteropokojowych) o powierzchni od 35 do 88 m kw.  Ich ceny kształtują się od 141 do 417 tys. zł. Do tej pory w budynku sprzedanych zostało 18 mieszkań a 2 zostały zarezerwowane.

W obiekcie znajdą się również 3 lokale usługowe o wielkości od 69 do 94 m kw., przeznaczone np. na sklep spożywczy lub inną usługę dla mieszkańców Bramy na Modrzewinę.

Po zakończeniu realizacji pierwszego budynku, pod koniec 2013 lub na początku 2014 r. ruszyć ma budowa wieżowca, który już wkrótce stanie się najwyższym budynkiem w mieście i rozpoznawalną wizytówką Elbląga. Jak zapowiada inwestor, z jego ostatnich pięter rozpościerał się będzie piękny widok na miasto i Modrzewinę.

Całość ma być oddana do użytku w 2016 r.

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%