› bieżące
14:30 / 05.07.2014

Brama na Modrzewinę: Drugi budynek mniejszy niż zakładano pierwotnie?

Brama na Modrzewinę: Drugi budynek mniejszy niż zakładano pierwotnie?

fot. Konrad Kacprzak

Jedną z większych inwestycji w Elblągu jest Brama na Modrzewinę. W styczniu bieżącego roku firma Mytych oddała pierwszy z dwóch budynków do zamieszkania. Co z drugim budynkiem? Z nieoficjalnych informacji dowiadujemy się, że zostanie pomniejszony.

W 2011 roku Elbląska firma zakupiła od miasta za ponad 767 tys. zł działkę w sąsiedztwie skrzyżowania ulic Płk. Dąbka, Alei Jana Pawła II, Ogólnej i Alei Odrodzenia. Według projektu Bramę na Modrzewinę ma tworzyć zespół dwóch wysokich budynków.

W pierwszym budynku, siedmiopiętrowym mieści się 51 mieszkań, w drugim natomiast miało być ich 91. Oba miały liczyć 12 tys. m2. Na najniższych kondygnacjach znajdować się mają lokale usługowe, a w części podziemnej garaże. Całość ma dopełnić plac zabaw.

Z nieoficjalnych informacji dowiadujemy się, że pierwotnie 17 kondygnacyjny budynek zostanie pomniejszony do 13 pięter. Ponadto mieszkań ma być 50.Wszystko wskazuje, że jest to spowodowane brakiem chętnych na zakup mieszkań.

Jak informowaliśmy jakiś czas temu, budowa drugiego budynku ma się rozpocząć na koniec tego roku. Całość inwestycji przewidywana jest na 2016 rok.

Nie udało nam się skontaktować z firmą Mytych w celu potwierdzenia tych nieoficjalnych informacji. Do tematu będziemy powracać.

9
6
oceń tekst 15 głosów 60%