› dzieci i rodzina
10:30 / 27.06.2013

Brama Targowa lada dzień ożyje

Brama Targowa lada dzień ożyje

fot. Artur Borkowski

Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi nowe pomysły na spędzenie wolnego czasu w mieście, a dokładniej w Bramie Targowej. Departament Komunikacji Społecznej i Muzeum Archeologiczno – Historyczne opracowało wspólną koncepcję ożywienie tego miejsca. Od 1 lipca najmłodsi elblążanie będą mogli wziąć udział w niecodziennych zajęciach historycznych pn. "Brama do przeszłości". 

Przez całe wakacje, między poniedziałkiem a piątkiem w godz. 10-13, okolice dawnej bramy jak i sama brama stanie się miejscem spotkań z historią Elbląga. do miasta na Starym Rynku będą miejscem spotkań z historią Elbląga.- Będą to zajęcia z grami, zabawami i legendami. -Postaramy się przekazywać historię Elbląga, organizując przy tym ciekawe spotkania – mówi Piotr Adamczyk.

Są też propozycje dla całych rodzin, mieszkających w Elblągu i dla odwiedzających miasto. Każdego dnia między poniedziałkiem a piątkiem, o godz. 12.30 odbędzie się oprowadzanie po Bramie Targowej, połączone z opowieścią legendy o piekarczyku. Wstęp jest wolny.

Natomiast w każdy wakacyjny poniedziałek, w godz. 10.30 – 12.00 prezentowane będą chętnej młodzieży i osobom dorosłym „Opowieści o przeszłości” – popularne ujęcia różnych ciekawych aspektów przeszłości. Pierwsze spotkanie, które odbędzie się w poniedziałek 1 lipca, nosi tytuł „Wojenna propaganda w filmie animowanym” i prowadzone będzie przez Piotra Adamczyka.

Zaś w poniedziałek 22 lipca, rozpoczniemy tydzień związany z czasami PRL. Będą gry zabawy, będziemy się starali przybliżyć świat tamtych czasów – wyjaśnia. W poniedziałki o godz. 20.00 będą odbywały się wykłady o ciekawostkach historycznych Elbląga.

To jednak nie wszystko...

Także koniec wakacji zapowiada się ciekawie. Muzeum przewiduje konkurs z nagrodami. Będzie to quiz dotyczący wiedzy zdobytej w trakcie muzealnych zajęć w Bramie Targowej. Najmłodsi będą mieli okazję zawalczyć o rower „Turbo Elbląg”, a dorośli o album autorstwa Janusza Hankowskiego.

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%