› policja
04:45 / 05.09.2018

Braniewo. 15-latek za kierowcą. Matka pozwoliła, bo...

Braniewo. 15-latek za kierowcą. Matka pozwoliła, bo...

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali jadącego samochodem 15-latka. Konsekwencje poniesie jednak nie tylko on. Funkcjonariusze skierują także wniosek o ukaranie matki chłopca za to, że pozwalała synowi prowadzić. Jak ustalili policjanci kobieta bywała także pasażerką samochodu, który prowadził syn.

Oficer dyżurny braniewskiej komendy policji został powiadomiony, że w okolicy Braniewa samochodem osobowym jeździ nieletni. Na wskazaną trasę wysłano patrol ruchu drogowego. Po chwili funkcjonariusze zatrzymali do kontroli nadjeżdżające auto i potwierdzili zgłoszenie. Za kierownicą siedział 15-latek. Policjanci wezwali na miejsce jego matkę. Funkcjonariusze rozmawiając z kobietą nie kryli zdziwienia. Oznajmiła ona bowiem, że pozwoliła synowi jechać samochodem. Co więcej zdarzało się już, że podróżowała z nim jako pasażerka , bo jak sama twierdzi, syn dobrze prowadzi.

W takiej sytuacji policjanci mogli podjąć tylko jedną decyzję – skierować przeciwko matce 15-latka wniosek o ukaranie do sądu. O tym, że nieletni jeździ samochodem funkcjonariusze powiadomią również sąd rodzinny i nieletnich.

js/in, Policja.pl 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%