› policja
09:20 / 02.12.2019

Braniewo. Oszuści sprzedawali nieistniejące złote łańcuszki

Braniewo. Oszuści sprzedawali nieistniejące złote łańcuszki

Braniewianin skusił się na kupno złotych łańcuszków przez ogłoszenie na portalu olx. Stracił 3 tys. zł, mało brakowało, by kwota sięgnęła 20 tys. zł. 

Nadal oszuści używają sposobu na „BLIKA”. Ostatnio doszło do niego w Braniewie. 

Mieszkaniec znalazł ogłoszenie na portalu „olx” dotyczące sprzedaży złotych łańcuszków o łącznej wartości 27 tys. 500 złotych. Strony uzgodniły, że kupujący wpłaci kwotę 20 tys. złotych za pomocą kodów „BLIK”. Oszustom udało się wyłudzić w ten sposób 3 tys. zł

- informuje braniewski policjant. 
Pokrzywdzony zorientował się, że do wypłaty pieniędzy dochodzi w innym mieście, niż podane było w ogłoszeniu. Zaprzestał podawać kolejne kody. O całym zdarzeniu poinformował Policję.

Policjanci ostrzegają. Absolutnie nie należy przekazywać kodów, nawet jeśli osoba, która do nas napisze jest nam znana i bliska. Trzeba mieć świadomość, że ktoś mógł włamać się na konto naszego znajomego i wykorzystując znajomość chce nas oszukać i okraść. W przypadku przekazania kodu BLIK, jeśli w ustawieniach aplikacji bankowej nie zostało zaznaczone, że operacja wymaga zatwierdzenia przez właściciela konta, osoba która go otrzyma może wypłacić pieniądze bez użycia karty. 

Zanim przekażemy jakiekolwiek pieniądze, skontaktujmy się z tą osobą telefonicznie i sprawdźmy czy faktycznie potrzebuje naszej pomocy. Dbajmy o bezpieczeństwo naszych danych oraz haseł, których używamy w sieci

- radzą policjanci. 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%