› bieżące
12:48 / 21.10.2013

Braniewo: Pijana załoga motorowej barki

Braniewo: Pijana załoga motorowej barki

Załoga motorowej barki odpowie przed sądem. 66-letni bosman mając prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie sterował motorową barką i przewoził kapitana, który również znajdował się pod wpływem alkoholu. Pijanemu sternikowi może grozić kara nawet 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata uprawnień do sterowania jednostkami pływającymi.

Dzisiaj po godzinie 4.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Braniewie otrzymał zgłoszenie o tym, że na wodach Zalewu Wiślanego zatrzymano nietrzeźwego sternika. Na miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze, którzy potwierdzili informację.

Jak się później okazało patrol Straży Granicznej przeprowadził kontrolę barki motorowej, którą pływał 66-letni mężczyzna. Na łodzi prócz sternika znajdował się jeszcze kapitan jednostki pływającej. Podczas kontroli strażnicy graniczni poczuli od mężczyzn zapach alkoholu. By to potwierdzić zadzwonili do policjantów, którzy przebadali kapitana statku i sternika policyjnym alkomatem. Wynik był jednoznaczny – mężczyźni znajdowali się pod wpływem alkoholu. W organizmie 66-letniego sternika było prawie 1,5 promila alkoholu, a badanie trzeźwości 60-letniego kapitana wykazało 0,22 promila.

Teraz obaj mężczyźni za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Kapitan jednostki pływającej odpowie za wykonywanie czynności zawodowych znajdując się w stanie po użyciu alkoholu, natomiast sternik odpowie za prowadzenie barki w stanie nietrzeźwości. 66-latkowi może grozić kara nawet 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata uprawnień do sterowania jednostkami pływającymi.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%