› policja
09:13 / 26.08.2019

Braniewo. Włamał się do willi i warsztatu. Grozi do 10 lat więzienia

Braniewo. Włamał się do willi i  warsztatu. Grozi do 10 lat więzienia

Kryminalni z Braniewa przedstawili zatrzymanemu 29-latkowi dwa zarzuty kradzieży z włamaniem. Z ustaleń policjantów wynika, że podejrzany dostał się do warsztatu, a także domu jednorodzinnego. Łupem sprawcy padły m.in. elektronarzędzia. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Braniewa zatrzymali na terenie powiatu 29-latka. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że mężczyzna odpowiedzialny jest za dwie kradzieże z włamaniem. Policjanci ustalili, że w grudniu minionego roku mężczyzna najpierw wybił szybę w domu jednorodzinnym, a następnie ukradł z jego wnętrza odkurzacz. Miesiąc później ten sam podejrzany włamał się do warsztatu, skąd zabrał elektronarzędzia. Straty poszkodowany oszacował wówczas na 1500 zł. W trakcie przeszukania mieszkania 29-latka kryminalni zabezpieczyli skradziony odkurzacz.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci przedstawili zatrzymanemu dwa zarzuty kradzieży z włamaniem. Okazał się, że mężczyzna działał w warunkach tzw. recydywy. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Braniewo 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%