› sport
01:02 / 06.06.2019

Braniewo. Zawody sportowe i praca w straży granicznej

Braniewo. Zawody sportowe i praca w straży granicznej

fot. nadesłane

Zawody o puchar Komendanta Placówki Straży Granicznej w Braniewie, pod patronatem braniewskiego starosty odbyły się 30 maja na miejskim stadionie. Współorganizatorem przedsięwzięcia był Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy Straży Granicznej W-MOSG w Kętrzynie. Do rywalizacji stanęła młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Feliksa Nowowiejskiego, Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Liszewskiego oraz Zespołu Szkół Budowlanych w Braniewie.

37 uczestników mogło sprawdzić się w teście z wiedzy ogólnej, biegach, „pompkach”, skrętoskłonach, skoku w dal. Wszystko po to by przybliżyć im procedury kwalifikacyjne do Straży Granicznej. Zacięta rywalizacja wyłoniła zwycięską drużynę. Na najwyższym stopniu podium stanęła ekipa licealistów.

W trakcie zawodów odbył się pokaz umiejętności psa służbowego oraz zaprezentowano sprzęt, który jest wykorzystywany w codziennej służbie. Spotkanie było świetną okazją do zapoznania uczestników ze strukturą Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. Omówiono główne zadania formacji oraz specyfikę ochrony granicy państwowej z obwodem kaliningradzkim.  

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie odpowiadali na liczne pytania dotyczące warunków jakie należy spełnić, by móc ubiegać się o przyjęcie do formacji. Młodzież pytała również o formalności związane ze złożeniem dokumentów, zaświadczeń i ich weryfikacją.

Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej jeszcze w tym roku planuje przyjąć 54 osoby.

Nie zwlekaj, złóż dokumenty, przejdź dwuetapową procedurę kwalifikacyjną i załóż mundur funkcjonariusza Straży Granicznej.

Nowo przyjęci funkcjonariusze po ukończeniu szkolenia, będą pełnić służbę w jednej z 11 placówek na terenie Warmii i Mazur. Więcej informacji znajdziesz na stronie www.wm.strazgraniczna.pl „Rekrutacja do służby w W-MOSG”.

 kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, Rzecznik Prasowy – koordynator

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%