› bieżące
06:54 / 06.03.2013

Browarna i Teatralna zostały częściowo zamknięte. Zobacz jak ominąć utrudnienia

Browarna i Teatralna zostały częściowo zamknięte. Zobacz jak ominąć utrudnienia

fot. Konrad Kosacz

Mamy kolejne utrudnienia w ruchu kołowym. Drogowcy w poniedziałek zamknęli wyjazd z ul. Teatralnej w Robotniczą. Nie pojedziemy też ul. Browarną w kierunku mostu Unii Europejskiej. Kierowcy będą musieli szukać objazdów. Zmienia się też rozkład komunikacji miejskiej.

Budowa ronda spowodowała zamknięcie od poniedziałku wlotu z ul. Teatralnej w ul. Robotniczą. Tu więc występują poważne utrudnienia w ruchu kołowym, zwłaszcza, że z ruchu wyłączono również kawałek ul. Teatralnej – od ul. Robotniczej do ul. Odzieżowej. Jest to spowodowane budową ronda w tym miejscu.

Kierowcy mogą nadal korzystać z wjazdu na ul. Odzieżową z ul. Teatralnej. Objazd będzie możliwy przez ul. Brzozową i Płk. Dąbka. Taki stan rzeczy ma się utrzymać do końca czerwca br.

Drogowcy zamknęli też ul. Browarną, na wysokości wjazdu na most Unii Europejskiej (od ul. Brzeskiej i Rechniewskiego). Prace budowlane mają być prowadzone od ul. Brzeskiej do ul. Grażyny, z możliwością dojazdu do ul. Grażyny od ul. Browarnej. Utrudnienia w ruchu mają tu potrwać przez około trzy miesiące.

Następnie drogowcy wykonają objazd do ul. Grażyny poprzez Trasę Unii Europejskiej oraz ul. Portową. Po tym ul. Browarna zostanie zamknięta na odcinku od ul. Brzeskiej do Urzędu Gminy Elbląg. Wykonawca prac zaleca kierowcom kierowanie się na ul. Robotniczą i unikanie jazdy ul. Browarną.

Zmiana kursowania autobusów

Od poniedziałku nastąpiła częściowa zmiana tras na obu kierunkach linii autobusowych nr 6, 10 i T3.

Linia nr 6: od skrzyżowania Tysiąclecia – Malborska, autobus pojedzie ulicami: Tysiąclecia, Hetmańską, 12 Lutego do skrzyżowania z ul. Nowowiejską, następnie po stałej trasie.

Linia nr 10: od skrzyżowania 12 Lutego – Nowowiejska – Teatralna, nowa trasa będzie biegła ulicami: Dąbka, Pionierską, Robotniczą, Brzeską do skrzyżowania z ul. Browarną, następnie po stałej trasie.

Linia nr T3: od skrzyżowania Browarna – Robotnicza "trójka" pojedzie ulicami: Robotniczą, Brzeską do skrzyżowania z ul. Browarną, następnie po stałej trasie.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 15