› bieżące
08:09 / 23.03.2013

Budowa Galerii Handlowej Rapsodia ruszy latem tego roku

Budowa Galerii Handlowej Rapsodia ruszy latem tego roku

fot. urbanity.pl

W miesiącach letnich tego roku ma ruszyć budowa Galerii Handlowej Rapsodia w Gronowie Górnym. Taką informację potwierdza wicewójt Gminy Elbląg Zygmunt Tucholski. Inwestor wystąpił już o pozwolenie na budowę. Według naszych informacji, obiekt będzie jednak nieco mniejszy niż pierwotnie zakładano w projekcie.

Termin rozpoczęcia budowy tego obiektu przekładano już wielokrotnie. Pierwotnie budowa Galerii Rapsodia w Gronowie Górnym miała ruszyć w sierpniu 2010 roku. Termin ten jednak został przesunięty na jesień 2011, a później na II połowę 2012 r. Dziś już wiemy, że budowa prawdopodobnie rozpocznie się latem tego roku.

Jeszcze w ubiegłym roku inwestor informował, że trwają zmiany w projekcie mające na celu powiększenie powierzchni pod wynajem. - Ilość chętnych najemców zmusiła nas do zwiększenia powierzchni handlowej, a tym samym zmian w projekcie - mówi Piotr Wencel, prezes Wencel&Partners.

Według naszych informacji, Rapsodia będzie jednak nieco mniejsza, niż pierwotnie zakładano. Dokładnie jednak jeszcze nie wiemy, jak bardzo obiekt straci na swoim metrażu.

Informacje te potwierdza nam wicewójt Gminy Elbląg, Zygmunt Tucholski.

- Mogę potwierdzić, że inwestor deklaruje rozpoczęcia prac budowlanych przy tej inwestycji w okresie letnim tego roku - mówi Zygmunt Tucholski. - Chciałem też zdementować informacje, że galeria handlowa nie powstanie, inwestor się wycofał albo chce zamienić działki z Porto 55. Z ostatnich rozmów z nami, ze strony inwestora padła konkretna zapowiedź rozpoczęcia inwestycji. Prace mają ruszyć latem tego roku. Jak udało nam się dowiedzieć, inwestor złożył już w elbląskim Starostwie Powiatowym wszystkie dokumenty wymagane do uzyskania pozwolenia na budowę.

Według informacji inwestora, Galeria Rapsodia, regionalne centrum handlu, mody i rozrywki, powstanie w odległości 4 km od centrum Elbląga, przy drodze ekspresowej S7. Kompleks obejmie: hipermarket ogólnospożywczy o powierzchni 6 tys. mkw., sklep RTV Euro AGD, market budowlany oraz ok. 120 lokali przeznaczonych na sklepy oferujące cenione marki oraz punkty usługowe. Rapsodia będzie nowoczesnym miejscem spotkań i rozrywki, z bogatą ofertą restauracji i kafejek oraz unikatowym Atrium, usytuowane pod spektakularnym szklanym dachem, oferujące bogaty program wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych.

Do tego tematu jeszcze wrócimy.

6
1
oceń tekst 7 głosów 86%

Powiązane artykuły

Budowa Rapsodii coraz bliżej. Inwestor stara się o pozwolenie na budowę

07.04.2013 komentarzy 6

Firma Wencel and Partners złożyła w Starostwie Powiatowym wniosek o pozwolenie na budowę obiektu handlowego pod Elblągiem. Gmina Elbląg przedstawiła...

Budowa Centrum Handlowego Rapsodia nie ruszyła

06.10.2013 komentarzy 10

Termin rozpoczęcia prac budowlanych przekładano wielokrotnie. Ostatnio zapowiadano na początek jesień tego roku. Niestety nie wbito nawet pierwszej łopaty. Czy...

Zdjęcia ilość zdjęć 5