› bieżące
06:46 / 29.07.2013

Budynek na Zw. Jaszczurczego gotowy. Kto go zasiedli?

Budynek na Zw. Jaszczurczego gotowy. Kto go zasiedli?

fot. Konrad Kosacz

W przyszłym tygodniu pierwsze rodziny mają się wprowadzić do przebudowanego budynku przy ul. Jaszczurczego 20. Po kompleksowym remoncie powstało 9 mieszkań gotowych już do zasiedlenia. Mają tam trafiać rodziny z domów planowanych do rozbiórki na terenie miasta.

W budynku przy ulicy Związku Jaszczurczego 20 zakończyła się przebudowa, dzięki której powstało dziewięć mieszkań. Zasoby miejskie powiększą się więc o trzy lokale na parterze i po dwa mieszkania na pierwszym i drugim piętrze oraz na poddaszu. Nam udało się zajrzeć do budynku, jeszcze przed oddaniem mieszkań nowym lokatorom. Wszystkie mieszkania mają podobny metraż – około 50 metrów. Są już wykończone i gotowe do zasiedlania. W łazienkach nie ma wanien, ale są prysznice. Do mieszkań doprowadzone jest ciepło z EPEC oraz wyposażono je w ciepłomierze.

Każde mieszkanie posiada przypisaną piwnicę. Na klatce znajduje się także instalacja przeciwpożarowa. Jak udało na się dowiedzieć w Zarządzie Budynków Komunalnych, mieszkania nie są przewidziane do wykupu na własność. Będą znajdowały się w zasobach komunalnych. Umowa na przebudowę budynku została podpisana w grudniu 2012 roku z firmą „Przemysłówka 03”.

Po dodatkowych pracach przebudowa zakończyła się 5 lipca, a jej zakres obejmował między innymi: wymianę części stropu nad piwnicą, przebudowę klatki schodowej wewnętrznej oraz głównego wejścia budynku, remont pomieszczeń, wykonanie nowego podziału funkcjonalnego lokali mieszkalnych, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, roboty w zakresie instalacji wewnętrznych (instalacji centralnego ogrzewania, wody, kanalizacji sanitarnej oraz instalacji elektrycznej). 8 lipca dokonano odbioru inwestycji, jej koszt to 789.794,51 zł brutto.

Po remoncie i przebudowie w budynku oddanych do użytku zostanie 9 lokali mieszkalnych, którymi administrować będzie Zarząd Budynków Komunalnych.

Jak informuje Urząd Miejski, do nowych bądź zmodernizowanych budynków komunalnych mogą być kierowane rodziny z budynków przeznaczonych do rozbiórki oraz rodziny zainteresowane poprawą warunków mieszkaniowych, które złożyły pisemny wniosek o wymianę lokalu z urzędu.

- Społeczna Komisja Mieszkaniowa zakwalifikowała łącznie 17 rodzin zainteresowanych lokalami przy ul. Zw. Jaszczurczego 20. W dniu 27 czerwca br. przeprowadzono losowanie mieszkań, w wyniku którego wyłoniono 9 rodzin, w tym 3 rodziny z budynków przeznaczonych do rozbiórki oraz 6 rodzin zainteresowanych poprawą warunków mieszkaniowych - wyjaśnia Monika Borzdyńska z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

 

5
0
oceń tekst 5 głosów 100%

Powiązane artykuły

71 mieszkań komunalnych oddanych do użytku. Zobacz zdjęcia wnętrza

12.12.2013 komentarzy 1

Dziś, 12 grudnia, odbyło się losowanie mieszkań w nowo wyremontowanym budynku przy ulicy Obrońców Pokoju. Dawna bursa szkolna, mieszcząca się przy tej...

Na mieszkanie komunalne trzeba czekać 7 lat. Ile mieszkań będzie w tym roku?

21.02.2014 komentarzy 6

Jak dobrze wiemy, aby otrzymać lokal komunalny, trzeba nie tylko spełniać szereg warunków, ale również swoje odczekać w kolejce. Konkretnie średnio 7...

Zdjęcia ilość zdjęć 27