› raporty
08:57 / 08.10.2015

Budżet Obywatelski na półmetku głosowania

Budżet Obywatelski na półmetku głosowania

Głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego trwa do 16 października. Tuż przed półmetkiem głosowania prezentujemy statystyki aktywności elblążan i zachęcamy tych, którzy jeszcze nie głosowali do wspierania wybranych pomysłów.

Infrastruktura sportowa
W zadaniu ogólnomiejskim najwięcej głosów, jak dotąd, oddano na modernizację boiska szkolnego przy Zespole Szkół nr 2 (ul. Wyżynna). Dalej plasuje się budowa hali namiotowej na terenie Gimnazjum nr 7. Do tej pory na zadania ogólnomiejskie zagłosowało łącznie 2234 mieszkańców.

Statystyki w okręgach
W okręgu nr 1 oddano 648 głosów, gdzie blisko siebie prowadzą dwa zadania - wykonanie chodnika przy ulicy Szarych Szeregów (99 głosów) i rozbudowa podwórka międzypokoleniowego przy ulicy Odrodzenia (97 głosów).
W okręgu nr 2, gdzie oddano łącznie 1099 głosów, prowadzi modernizacja bieżni przy Zespole Szkół nr 1 (350 głosów).
W okręgu nr 3, w którym zebrano w sumie 594 głosy, niemal tyle samo uzyskały dwa pierwsze zadania – budowa kompleksu rekreacyjno-sportowego na terenie Szkoły Podstawowej nr 19 (143 głosy) oraz renowacja boiska wielofunkcyjnego wraz z budową skoczni do skoku w dal, również przy Szkole Podstawowej nr 19 (144 głosy).
W okręgu nr 4 (łącznie 615 głosów) przewagę ma zadanie pn. kreatywny plac zabaw przy ulicy Teatralnej – kontynuacja zadania z poprzedniego planu zagospodarowania (135 głosów).
I wreszcie okręg nr 5 (łącznie 1278 głosów), tu wyraźnie prowadzi zadanie pn. budowa placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 25 (408 głosów).

Dziękuję za aktywności tym wszystkim mieszkańcom, którzy już zagłosowali i zachęcam pozostałych elblążan do wspierania pomysłów z Budżetu Obywatelskiego, zarówno tych ogólnomiejskich, jak i tych z poszczególnych okręgów. Mamy na to jeszcze ponad tydzień. Głosowanie kończy się 16 października – mówi Witold Wróblewski prezydent Elbląga 

Szczegółowe statystyki głosowania znajdują Państwo w linku: http://www.budzetobywatelski.elblag.eu/wyniki-glosowania-na-polmetku

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Powiązane artykuły

Ostatni dzień głosowania

16.10.2015 komentarzy 2

To już ostatni moment, aby oddać swój głos na jedną z inicjatyw zgłoszonych do czwartej edycji Budżetu Obywatelskiego. Warto skorzystać z tego...