› bieżące
07:01 / 25.05.2016

Budżet Obywatelski – zgłoś swój pomysł

Budżet Obywatelski – zgłoś swój pomysł

Ruszyła piąta edycja Budżetu Obywatelskiego. A to oznacza, że mieszkańcy po raz kolejny mogą zgłaszać swoje pomysły do realizacji w przyszłym roku. Na wnioski, dzięki którym nasze miasto staje się coraz bardziej przyjazne, czekamy do 16 czerwca.

Budżet Obywatelski cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Elblążanie popisują się kreatywnością i pomysłowością, a na każdą z edycji wpływa ok. 300 pomysłów do realizacji. Wnioski ze swoimi pomysłami można składać do 16 czerwca. Można je pobrać ze strony internetowej www.budzetobywatelski.elblag.eu. Tam również znajduje się szczegółowa instrukcja jak należy je wypełnić. W razie problemów, 31 maja i 7 czerwca, zapraszamy na konsultacje do Urzędu Miejskiego (w godz. 15.00-16.30), podczas których pracownicy urzędu pomogą w wypełnieniu wniosków.

Podobnie jak w roku ubiegłym, poza projektami realizowanymi w pięciu okręgach wyborczych, mieszkańcy mogą wskazać inicjatywy ogólnomiejskie oraz tzw. małe projekty. Na realizację zwycięskich zabezpieczono 2,5 mln zł – po 400 000 zł na każdy z pięciu okręgów oraz 500 000 zł na inicjatywy ogólnomiejskie. Dodatkowo w każdym z okręgów zostanie wydzielona kwota po 50 000 zł na małe projekty. Wartość każdego z tych projektów nie może przekroczyć 25 000 zł. Jeśli te środki nie zostaną wykorzystane, pozostaną w budżecie okręgu.

Wypełnione wnioski można składać za pośrednictwem strony internetowej lub wydrukowane osobiście
w Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Miejskiego w Elblągu ul. Łączności 1.

Do 1 sierpnia 2016 roku wnioski będą opiniowane pod względem możliwości realizacji zadania oraz ustalony będzie orientacyjny koszt zadania. Głosowanie na projekty możliwe do realizacji ruszy 19 września i potrwa do 10 października 2016 r.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%