› bieżące
08:45 / 28.09.2012

By jakoś życia była lepsza. Konferencja o korzyściach ekonomii społecznej

By jakoś życia była lepsza. Konferencja o korzyściach ekonomii społecznej

O ekonomii społecznej często mówi się w kontekście pomocy osobom, którym w życiu trudno. Nurt ten ma być narzędziem, by ich wzmocnić i pozwolić na usamodzielnienie. Tymczasem korzyści z ekonomii społecznej mogą czerpać również samorządy. O szczegółach będzie można dowiedzieć się w najbliższy czwartek, 4 października 2012, podczas konferencji organizowanej w Elblągu. Początek o godz. 10:00.

Temat konferencji to „Współpraca samorządów terytorialnych z sektorem ekonomii społecznej pomostem do rozwoju lokalnego i poprawy jakości życia”. Organizatorem wydarzenia jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, w ramach projektu „Efektywnie, Fachowo, Skutecznie na Warmii i Mazurach”.
 
Spotkanie odbędzie się 4 października w Ratuszu Staromiejskim w Elblągu. Towarzyszyć mu będą minitargi ekonomii społecznej, gdzie przedsiębiorstwa społeczne z regionu zaprezentują swoje produkty i usługi.
Konferencja realizowana jest w ramach wdrażania Regionalnego Planu Działań na Rzecz Promocji i Upowszechniania Ekonomii Społecznej w Województwie Warmińsko-Mazurskim, o którego założeniach podczas spotkania opowie Wiesława Przybysz, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Olsztynie.
 
Ponadto w programie przewidziano:
wystąpienie Prezydenta Elbląga – Grzegorza Nowaczyka
wystąpienie Wiceprezydent Grażyny Kluge na temat funkcjonowania elbląskiego Zespołu ds. ekonomii społecznej
wystąpienia przedstawicieli Stowarzyszenia ESWIP o formach wsparcia podmiotów ekonomii społecznej
wystąpienia gości z Włoch na temat funkcjonowania podmiotów ekonomii społecznej i ich współpracy z samorządem lokalnym we Włoszech
 
Nic nie obrazuje tematu lepiej niż dobra praktyka, dlatego i te będzie można poznać bliżej podczas konferencji. O swojej pracy opowiedzą przedstawiciele elbląskich podmiotów ekonomii społecznej – Spółdzielni Socjalnej „Wehikuł Czasu – Wikingowie, Słowianie, Bałtowie” oraz Elbląskiego Stowarzyszenia Pomocy Humanitarnej im. Św. Łazarza „LAZARUS”.
Szczegółowy program spotkania jest do pobrania na stronie www.owies.org.pl 
(http://owies.org.pl/1,250-elblag._by_jakos_zycia_byla_lepsza).
Wydarzenie jest współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
1
0
oceń tekst 1 głosów 100%