› rozrywka
09:12 / 31.10.2012

Bycie przedszkolakiem to poważna sprawa...

Bycie przedszkolakiem to poważna sprawa...

fot. Konrad Kosacz


Idzie sobie przedszkolaczek, śpiewa, tańczy oraz skacze. Dziś też powód ma do śmiania, bo to dzień jest pasowania.
 
Maluszki z Niepublicznego Przedszkola "Wesołe Nutki" w Elblągu zostały pasowane na przedszkolaka. Uroczystość przyjęcia dzieci do społeczności przedszkolnej odbyła się wczoraj 30 października w obecności rodziców i gości. Dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola, to niewątpliwie niezwykłe przeżycie. Z pewnością to wydarzenie będą wspominać przez długie lata.
 
Pasowanie na przedszkolaka to także ogromne wydarzenie w życiu każdego rodzica. Dzieci po raz pierwszy spędzają kilka godzin w gronie rówieśników, bez opieki rodzica i kontaktu z najbliższymi. Od tej chwili przedszkolaki zawiązują pierwsze przyjaźnie głównie – ze swoimi opiekunkami.
 
Uroczystość pasowania rozpoczęła dyrektor Przedszkola, która z wielką żółtą, czarodziejską kredką podchodziła do każdego malca, pasując go na przedszkolaka. W oczach niejednego malucha można było dostrzec zaciekawienie i przejęcie. Pasowanie jest takim symbolicznym momentem w życiu każdego dziecka i potwierdza fakt, że jest się już prawdziwym przedszkolakiem.
 
Na znak przyjęcia w poczet przedszkolaków, dzieciaczki otrzymały okolicznościowe dyplomy i słodkie upominki. Po zakończeniu oficjalnej części, dzieci zaprezentowały swoje umiejętności taneczne i ruchowe we wspólnych zabawach i tańcach. 
 
Z pełnymi brzuszkami, w radosnych nastrojach dzieci i rodzice wracali do domów, a niezapomniane przeżycia na długo zostaną zachowane w pamięci i na fotografiach.
 
10
0
oceń tekst 10 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 44