› bieżące
10:59 / 01.10.2012

Był atrakcją turystyczną Elbląga. Teraz wrócił do zajezdni

Był atrakcją turystyczną Elbląga. Teraz wrócił do zajezdni

fot. UM Elbląg

Przez trzy miesiące cieszył się sporym zainteresowaniem wśród elblążan i zwiedzających starówkę turystów. Niejako wpisał się już w krajobraz tego miejsca i stał się atrakcją turystyczną. Mowa o starym silnikowym wagonie tramwajowym typu 5N, który od lipca do dnia dzisiejszego, stał na specjalnie zamontowanej konstrukcji szynowej przy Bramie Targowej.

Tramwaj został udostępniony do zwiedzania 3 lipca. Przez całe lato pełnił on rolę kawiarenki, obsługiwanej przez Restaurację „Wulkan”. 1 października, właściciel wagonu – firma Tramwaje Elbląskie, przewiozła go do zajezdni przy ul. Browarnej, gdzie spędzi najbliższe jesienno-zimowe miesiące. Wobec popularności, jaką zyskał tramwaj, planowane jest jego ponowne ustawienie na Starym Rynku w przyszłym roku.

- Tramwaj cieszył się olbrzymim zainteresowaniem głównie dzieci - mówi Anna Tworus, kierownik Ratusza Staromiejskiego. - Był także atrakcją dla turystów i śmiało mogę powiedzieć, że wpisał się w pejzaż starówki. W przyszłym roku zrobimy wszystko, by tramwaj ponownie stanął pod Bramą Targową.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Powiązane artykuły

Zabytkowy tramwaj stanął pod Bramą Targową

02.07.2012 komentarzy 8

Dziś przed południem, po raz pierwszy od 44 lat, na elbląskiej starówce pojawił się tramwaj. Stylowy, silnikowy wagon tramwajowy typu 5N, stanął na...