› policja
12:18 / 08.11.2012

Był na ucieczce z poprawczaka. Wybijał szyby w samochodach

Był na ucieczce z poprawczaka. Wybijał szyby w samochodach

fot. KMP Elbląg

Policjanci kryminalni zatrzymali 18-latka, który jest podejrzany o akty wandalizmu i usiłowania włamań do samochodów na terenie Elbląga. Sprawca uszkadzał napotkane przez siebie pojazdy, wybijając w nich kamieniem szyby. Policjanci udowodnili mu 10 czynów, których dokonał w 2011 i 2012 roku.

- Mateusz K. został zatrzymany 6 listopada. Był na ucieczce z młodzieżowego ośrodka wychowawczego – informuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP Elbląg. - Już jako nieletni włamywał się i kradł. Z tego powodu trafił do ośrodka. Policjanci udowodnili mu 10 czynów, których dokonał w 2011 i 2012 roku.

W ubiegłym roku uszkodził samochód BMW na ulicy Wigilijnej wybijając kamieniem szybę. Podobnie zrobił z osobowym renault na ulicy Niskiej. Następnie wszedł do plebanii przy ulicy Rawskiej. Tam z salki katechetycznej ukradł plecak, w którym był miedzy innymi aparat fotograficzny sony. Na Placu Dworcowym ukradł trzy zbiorniki z olejem napędowym. W przedszkolu na ulicy Brzechwy wybił kamieniem szybę. W lipcu i we wrześniu br. usiłował włamać się kolejno do samochodów: VW passat na ulicy Wigilijnej, następnie do samochodu VW golf na ulicy Giermków. W październiku przy ulicy Próchnika uszkodził kolejnego passata. W każdym z tych przypadków wybijał kamieniem szyby w samochodach.

- Mateusz K. przyznał się do wszystkich tych czynów – informuje Jakub Sawicki z KMP Elbląg. - Z racji tego, że jako 17-latek wcześniej popełniał podobne przestępstwa, miał już orzeczoną karę odpracowania godzin społecznych. Tego nie uczynił i decyzją sadu trafi teraz do aresztu śledczego na okres trzech miesięcy.

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%