› bieżące
11:16 / 31.12.2014

Był pościg, było zatrzymanie, jest wyrok

Był pościg, było zatrzymanie, jest wyrok

fot. Bartłomiej Ryś

5000 zł grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres 3 lat - to kara jaką elbląski sąd wymierzył 20-letniemu Rafałowi K, oraz jego ojcu 37 – letniemu Sebastianowi K. którzy w grudniu tego roku uciekali ulicami Pasłęka i okolic przed policją. Uciekając 20-latek popełnił 12 wykroczeń, a jego ojciec, który chciał pomóc synowi w ucieczce popełnił 4 wykroczenia drogowe.

Zdarzenie rozegrało się 08 grudnia 2014 r. na ulicach Pasłęka i okolic. Policjanci zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który chciał uniknąć kontroli drogowej i samochodem uciekał przed policjantami. Funkcjonariusze ujęli mężczyznę zaraz po tym jak chciał on się zabarykadować w swoim mieszkaniu. Lista wykroczeń jakie popełnił Rafał K. była długa. Była tam m.in.: jazda pod prąd, niezatrzymanie się na „Stopie”, jazda bez świateł, a na dodatek jazda pod wpływem amfetaminy i ekstazy. W między czasie do pościgu włączył się również ojciec Rafała K. – 37 –letni Sebastian K. Chciał on zablokować i wyhamować policyjne auta próbując umożliwić synowi dalszą ucieczkę. Spowodował kolizję z radiowozem i wpadł do przydrożnego rowu. Tam został siłą wyciągnięty z samochodu, gdyż stawiał opór i nie chciał stosować się do poleceń. Sebastian K. został ukarany m.in. za jazdę pod prąd, za spowodowanie kolizji i za jazdę pod wpływem amfetaminy i ekstazy.

Teraz obaj panowie nie prędko wsiądą za kierownicę. Już 17 grudnia tego roku sąd orzekł wobec Rafała K. i Sebastiana K. 3 letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów, a za popełnione w trakcie ucieczki wykroczenia zasądził grzywnę w wysokości po 5000 złotych od każdego z mężczyzn.

asp. Katarzyna Trochimczuk

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%