› bieżące
12:02 / 17.06.2015

Było o czym rozmawiać. Debata społeczna w Tolkmicku

Było o czym rozmawiać. Debata społeczna w Tolkmicku

fot. nadesłana

Dopalacze i zmiany w przepisach ruchu drogowego – to główne tematy debaty społecznej, która odbyła się wczoraj w Tolkmicku. W spotkaniu wzięli udział nauczyciele i mieszkańcy. Organizatorem debaty był Burmistrz Tolkmicka oraz Policja. Spotkanie odbyło się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury.

Debatę poprowadzili policjanci z Elbląga: nadkomisarz Marek Cieślak z Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń, asp. Tomasz Krawcewicz z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Marek Jarosz z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Elblągu.

Każdy uczestników debaty zaprezentował przygotowany wcześniej temat. Było nimi: przeciwdziałanie uzależnieniom, „Dopalacze oferta śmierci” oraz ostatnie zmiany dotyczące przepisów ruchu drogowego a szczególnie utrata prawa jazdy na 3 miesiące w razie przekroczenia dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o 50 km/h. To właśnie ten temat oraz „dopalacze” spowodowały szereg pytań ze strony osób biorących udział w debacie.

Mieszkańcy już na osobności pytali policjantów o to, gdzie szukać pomocy w przypadku zaobserwowania problemów z uzależnieniem od srodków odurzających oraz jak im przeciwdziałać. Tu także wymieniano kontakty.

podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%