› dzieci i rodzina
13:01 / 10.09.2012

Calineczka - przeczytana i na scenie

Calineczka - przeczytana i na scenie

fot. www.swiatowid.elblag.pl

Po raz kolejny Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza na bezpłatne spotkania z kulturą naszych wschodnich sąsiadów w ramach Good Artcountries Festival. W programie piątej edycji jest spektakl dla dzieci „Calineczka”, w wykonaniu teatru muzycznego "TUTTI" z Kaliningradu oraz bajka w wersji czytanej w wykonaniu Ireny Adamiak, aktorki Teatru im. Aleksandra Sewruka.

To kolejna edycja Festiwalu, który swój początek miał w 2006 roku. Ostatnio w Elblągu gościliśmy go dwa lata temu, w zeszłym roku odbył się w Kłajpedzie na Litwie.
 
Good Artcountries Festiwval powstał jako efekt współpracy polsko - rosyjsko - litewskiej przy projekcie „Poezja - sztuka bez granic, towar bez cła", dofinansowanego w ramach Programu Sąsiedztwa Litwa, Polska, Obwód Kaliningradzki Federacji Rosyjskiej.
 
W programie piątej edycji jest spektakl dla dzieci „Calineczka”, w wykonaniu teatru muzycznego "TUTTI" z Kaliningradu.
 
- Nie ma obaw, że przedstawienie będzie niezrozumiałe, ponieważ to spektakl muzyczny, dodatkowo również w sobotę odbywają się pierwsze zajęcia z cyklu „Bajkowy weekend dla najmłodszych”, na których przeczytamy bajkę o Calineczce. Spotkanie z bajką czytaną będzie trochę krótsze niż zwykle, właśnie dlatego żeby dzieci mogły również obejrzeć spektakl -€“ mówią organizatorzy. 
 
Aby usłyszeć bajkę przeczytaną przez Irenę Adamiak, aktorkę Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, należy pojawić się w „Światowidzie” o godz. 11.00 na Scenie Na Piętrze. Wstęp wolny. 
 
22.09.2012, godz. 12.00.
 
Duża sala kina „Światowid”.
 
Wstęp wolny.
 
Dziecięcy wzorcowy teatr muzyczny "TUTTI", działający przy Dziecięcej Szkole Muzycznej imienia Dmitrija Szostakiewicza w Kaliningradzie, zagra znaną bajkę Hansa Christiana Andersena "Calineczka".
 
Spektakl muzyczny "Calineczka"
 
Libretto i muzyka: Suvorova T.M., kierownik:  Mokoseeva L.F., reżyser
 
i koncertmistrz Szapovalova E.M., nauczyciel wokalu Bezbreżjeva T.A.
2
0
oceń tekst 2 głosów 100%