› bieżące
06:58 / 25.07.2014

Camping odnotowuje straty. Co na to Urząd Miejski?

Camping odnotowuje straty. Co na to Urząd Miejski?

fot. Artur Garwoła

Informowaliśmy już o stratach finansowych elbląskiego Campingu, spowodowanych pracami podnoszenia brzegu rzeki. Właścicielka od 20 lat prowadzi camping i nie pamięta tak złego sezonu, jak obecnie. Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Urzędem Miejskim w celu uzyskania informacji w tej sprawie.

Poniżej przedstawiamy odpowiedź Urzędu Miejskiego:

„W nawiązaniu do otrzymanego pytania dotyczącego trwających prac w rejonie Campingu nr 61 pragniemy poinformować, że zasadnicze prace w pobliżu, jak i na terenie campingu zostały zakończone do 30 kwietnia 2014 roku. W chwili obecnej na przedmiotowym terenie prowadzone są prace związane z wykonaniem okładziny kamiennej ścianki, wykonaniem zabruku nabrzeża jako umocnienia linii brzegowej oraz drobne prace wykończeniowo - porządkowe. 

Natomiast w dalszym ciągu prowadzone są prace w sąsiedztwie campingu w ciągu ulicy Panieńskiej polegające na odtworzeniu nawierzchni ulicy (wraz z chodnikami), montażu i regulacji elementów kanalizacji deszczowej oraz wykonaniu komory przepompowni. Niestety w związku z niesprzyjającymi warunkami pogodowymi w zeszłym miesiącu oraz problemami natury hydrogeologicznej roboty związane z zakończeniem prac konstrukcyjnych na tym obiekcie zostały wydłużone o około 5-6 tygodni. Nadmieniamy, że przy tego typu obiektach zachowanie właściwego reżimu technologicznego jest niezbędne do uzyskania budowli o odpowiednich parametrach technicznych oraz jakości zgodnie z przepisami i normami.  

Oczywiście dla osób postronnych miały miejsce pewne trudności związane z prowadzeniem robót o wyjątkowej uciążliwości, jednak szybka interwencja pozwoliła załagodzić sytuację. Dzięki współpracy przedstawicieli UM, Wykonawcy, mieszkańców oraz przedstawicieli firm prowadzącymi działalność gospodarczą, w tym gospodarzy Campingu, wszystkie prace realizowane w ramach powyższego zadania organizowane są w taki sposób, aby w jak najmniejszym stopniu były uciążliwe dla terenów przyległych do placu budowy, a także aby możliwy był dojazd do wszystkich obiektów i firm zlokalizowanych przy ulicach objętych placem budowy.   

Termin zakończenia całości zadania, zgodnie z umową/harmonogramem – wrzesień 2014.”

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%

Powiązane artykuły

Czy prace remontowe utrudnią funkcjonowanie elbląskiego Campingu?

04.05.2014

Przyjeżdżają tu turyści z całego świata. Miejsce to otrzymuje prestiżowe nagrody branży turystycznej. Tymczasem przedłużający się remont ulic może poważnie...

Elbląski camping od 20 lat nie odnotowywał takich strat, jak w tym roku

20.07.2014 komentarzy 4

To bardzo ciężki sezon dla elbląskiego Campingu. Przedłużające się prace budowlane powodują, że właścicielka tego, tak często nagradzonego branżowymi...

Zdjęcia ilość zdjęć 37