› bieżące
11:42 / 24.11.2021

Castorama zrewitalizuje zieloną przestrzeń w Elblągu

Castorama zrewitalizuje zieloną przestrzeń w Elblągu

fot. elblag.net/archiwum

Castorama przeznaczy aż 25 tys. zł na rewitalizację zielonej przestrzeni w Elblągu. Jest to nagroda w inicjatywie „Zieleń za elektrograty”, która odbyła się równolegle do akcji „Kwiaty za elektrograty”. Sklep Castorama w Elblągu zebrał największą ilość elektrośmieci – prawie 25 ton!

„Zieleń za elektrograty” to inicjatywa stworzona w ramach jesiennej edycji cieszącej się ogromną popularnością akcji „Kwiaty za elektrograty”. Nagrodzony miał zostać sklep Castoramy, w którym zebrano największą ilość odpadów podczas trwania „Kwiatów za elektrograty”. Dzięki zaangażowaniu pracowników i lokalnej społeczności sklepowi Castorama w Elblągu udało się zebrać prawie 25 ton elektrośmieci i to właśnie w Elblągu powstanie zrewitalizowana zielona przestrzeń zaprojektowana w duchu bioróżnorodności. Castorama przeznaczy na ten cel aż 25 tys. złotych, a realizacja projektu odbędzie się we współpracy z wygranym sklepem oraz lokalnym samorządem.

– Najlepszym wynikiem zbiórki może pochwalić się sklep Castorama w Elblągu. Zebrano tam prawie 25 ton elektrośmieci. Chcemy podziękować mieszkańcom Elbląga i pracownikom sklepu Castorama za ich zaangażowanie i współpracując z lokalnym samorządem przeprowadzić rewitalizację zielonej przestrzeni miejskiej – dodaje Paweł Świętochowski, Kierownik ds. Relacji Biznesowych i Projektów Społecznych w Castorama Polska.

Wspólna walka ze zmianami klimatu

Realizowana cyklicznie akcja „Kwiaty z elektrograty”, oprócz kształtowania proekologicznych zachowań, idealnie wpisuje się w działania Castoramy. Sieć realizuje strategię zrównoważonego rozwoju i wspiera inicjatywy związane z przeciwdziałaniem zmianom klimatu, podejmuje aktywności na rzecz edukacji lokalnych społeczności oraz pomaga tworzyć bliskie naturze domy dostępne dla wszystkich.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%