› bieżące
11:01 / 13.09.2017

CBA nie dopatrzyło się nieprawidłowości w konkursie organizowanym przez miasto

CBA nie dopatrzyło się nieprawidłowości w konkursie organizowanym przez miasto

fot. Bartłomiej Ryś (archiwum elblag.net)

Jakśi czas temu Centralne Biuro Antykorupcyjne zajęło się  sprawą konkursu na popularyzację sportu, w ramach którego Elbląskie Stowarzyszenie Sympatyków Sportów Zimowych otrzymało 200 tys. zł z puli 240 tys. zł. CBA otrzymało zgłoszenie drogą elektroniczną od anonimowego mieszkańca.

Zgłoszenie, wraz z pismem przewodnim, zostało przesłane przez CBA do Marka Pruszaka, przewodniczącego Rady Miejskiej w Elblągu. Można w nim przeczytać m.in., że:

Watpliwości osoby zgłaszającej budzi fakt, iz 80 procent sumy przeznaczonej na dofinansowanie przypadło tylko jednemu stowarzyszeniu, które zostało utworzone przez osoby związane z przedsiębiorstwem Góra Chrobrego dwa miesiące przed konkursem.

W zgłoszeniu jest mowa o "możliwych nieprawidłowościach związanych z przeprowadzanym konkursem.

Miasto przesłało odpowiedź do CBA. Opisało w niej, jak wyglądała cała procedura, wskazując, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem. 

Po zbadaniu sprawy CBA nie stwierdziło nieprawidłowości w wyżej wymienionej sprawie.

Jakiś czas temu otrzymaliśmy dość ogólnikowe zgłoszenie. Prosiliśmy Urząd Miejski o wyjaśnienia. Otrzymaliśmy je. Na tym etapie uznaliśmy je za wystarczające. Nie będziemy zatem zajmować się tą sprawą, chyba, że pojawią się nowe okoliczności.

- poinformował nas Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Powiązane artykuły

Stowarzyszenie Sportów Zimowych otrzymało 200 tys. zł. Rafał Traks złożył interpelację w tej sprawie

28.08.2017 komentarzy 1

Aż 200 tys. zł z puli 240 tys. zł przeznaczonych w konkursie na popularyzację sportu w Elblągu otrzymało Elbląskie Stowarzyszenie Sympatyków Sportów...

Jedno stowarzyszenie otrzymało ponad 80 procent puli. Radny Rafał Traks zadaje trudne pytania

31.08.2017 komentarzy 4

Na początku lipca bieżącego roku prezydent Elbląga rozdysponował 240 tysięcy złotych w konkursie dotyczącym popularyzacji sportu wśród...

CBA zajęło się sprawą konkursu na popularyzację sportu wśród mieszkańców Elbląga

06.09.2017 komentarzy 1

Sprawą konkursu na popularyzację sportu, w ramach którego Elbląskie Stowarzyszenie Sympatyków Sportów Zimowych otrzymało 200 tys. zł z puli 240...