› bieżące
14:50 / 06.09.2017

CBA zajęło się sprawą konkursu na popularyzację sportu wśród mieszkańców Elbląga

CBA zajęło się sprawą konkursu na popularyzację sportu wśród mieszkańców Elbląga

fot. Bartłomiej Ryś (archiwum elblag.net)

Sprawą konkursu na popularyzację sportu, w ramach którego Elbląskie Stowarzyszenie Sympatyków Sportów Zimowych otrzymało 200 tys. zł z puli 240 tys. zł, zajęło się CBA, które drogą elektroniczną otrzymało zgłoszenie od anonimowego mieszkańca.

Zgłoszenie, wraz z pismem przewodnim, zostało przesłane przez CBA do Marka Pruszaka, przewodniczącego Rady Miejskiej w Elblągu. Można w nim przeczytać m.in., że:

Watpliwości osoby zgłaszającej budzi fakt, iz 80 procent sumy przeznaczonej na dofinansowanie przypadło tylko jednemu stowarzyszeniu, które zostało utworzone przez osoby związane z przedsiębiorstwem Góra Chrobrego dwa miesiące przed konkursem.

W zgłoszeniu jest mowa o "możliwych nieprawidłowościach związanych z przeprowadzanym konkursem.

Miasto wysłało już odpowiedź do CBA. Opisało w niej, jak wyglądała cała procedura, wskazując, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem. Czeka teraz na reakcję CBA, które nie domagało się przesyłania żadnych dokumentów.  

Komisja rewizyjna Rady Miejskiej w Elblągu wystąpiła do prezydenta z wnioskiem o udostępnienie protokołów komisji przyznającej dotacje w konkursie, regulaminu konkursu oraz pełnych ofert startujących w nim stowarzyszeń. Zadała również pytanie, dlaczego pula środków w konkursie wzrosła w porównaniu z ubiegłym rokiem aż pięciokrotnie.

Przypomnijmy, że na początku lipca bieżącego roku prezydent Elbląga rozdysponował 240 tysięcy złotych w konkursie dotyczącym popularyzacji sportu wśród mieszkańców Elbląga. Ponad 80 procent tej sumy otrzymał jeden podmiot – Elbląskie Stowarzyszenie Sympatyków Sportów Zimowych, które zostało założone zaledwie kilka miesiecy wcześniej przez osoby związane z przedsiębiorstwem Góra Chrobrego. Sprawą zainteresował się radny Rafał Traks. Dwukrotnie poruszaliśmy ten temat.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Powiązane artykuły

Stowarzyszenie Sportów Zimowych otrzymało 200 tys. zł. Rafał Traks złożył interpelację w tej sprawie

28.08.2017 komentarzy 1

Aż 200 tys. zł z puli 240 tys. zł przeznaczonych w konkursie na popularyzację sportu w Elblągu otrzymało Elbląskie Stowarzyszenie Sympatyków Sportów...

Jedno stowarzyszenie otrzymało ponad 80 procent puli. Radny Rafał Traks zadaje trudne pytania

31.08.2017 komentarzy 4

Na początku lipca bieżącego roku prezydent Elbląga rozdysponował 240 tysięcy złotych w konkursie dotyczącym popularyzacji sportu wśród...

CBA nie dopatrzyło się nieprawidłowości w konkursie organizowanym przez miasto

13.09.2017 komentarzy 1

Jakśi czas temu Centralne Biuro Antykorupcyjne zajęło się  sprawą konkursu na popularyzację sportu, w ramach którego Elbląskie Stowarzyszenie...