› bieżące
13:41 / 21.02.2020

Cenowa przewaga pakietów medycznych

Cenowa przewaga pakietów medycznych

O tym, jak działa polska służba zdrowia wie każdy - nie jest ona w najlepszym stanie, zwłaszcza, jeżeli chcemy z niej korzystać w zakresie obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego, a zatem w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Choć osoby chorujące sporadycznie i takie, którym wystarczy wizyta u lekarza rodzinnego raczej nie mają powodów do narzekania, sytuacja ma się diametralnie inaczej w przypadku ludzi chcących skorzystać z pomocy specjalistów.

Pakiety medyczne - dla kogo?

Jak już zostało przez nas zasugerowane, pakiety medyczne zostały zaprojektowane z myślą o osobach, dla których obowiązkowe ubezpieczenie państwowe jest niewystarczalne - czyli praktycznie wszystkich tych, którzy potrzebują częstszych lub mniej częstych wizyt u lekarzy-specjalistów. Jeśli dobrze znamy sytuację w Polsce, obecnie na takie wizyty trzeba czekać całymi miesiącami, a niejednokrotnie i latami. Prywatny pakiet opieki medycznej pozwoli nam to pominąć. Jest też świetnym rozwiązaniem dla osób już teraz chodzących na prywatne wizyty - te, jak one doskonale wiedzą - potrafią kosztować krocie, a za parę minut konsultacji zwykle można by wykupić kilka miesięcy abonamentu za pakiet medyczny. Z pakietów tego typu często korzystają też właściciele firm, oferując swoim pracownikom darmowy dostęp do nich celem poprawy atrakcyjności tworzonego przez siebie miejsca pracy. Decydują się na nie również osoby przewlekle chore, dla których wizyty u specjalistów stanowią codzienność.

Jaka jest cena pakietów? Czy warto?

Przy rozmawianiu na temat ceny pakietów medycznych już na samym początku trzeba powiedzieć, że ma ona ogromną przewagę nad pojedynczymi wizytami u specjalistów. Jak już powiedzieliśmy, kilka miesięcy abonamentu umożliwiającego przeprowadzenie nawet stu badań rocznie może kosztować tyle, ile jedna wizyta u lekarza-specjalisty. Już to wyjaśnia kwestię tego, czy warto w nie "wejść" - jest to inwestycja nie tyle w pakiet, co we własne zdrowie.

Właściwa cena pakietu medycznego zależy w pełni od naszych zapotrzebowań. Ustalana jest między innymi na podstawie tego, ilu badań w ciągu roku będziemy chcieli (a raczej mieli potrzebę) się podpiąć oraz do lekarzy z ilu specjalizacji będziemy chcieli mieć dostęp. Zwykle umowę na prywatne świadczenia zdrowotne podpisuje się na cały rok, przy czym większość usługodawców dających do nich dostęp umożliwia elastyczne przechodzenie na wyższy pakiet, w zależności od naszych potrzeb. Duży wpływ na ostateczną cenę ma także dostępność do wizyt domowych, a także do dodatków pokroju kupowania i dostarczania nam leków do domu.

Podsumowanie

W dzisiejszych czasach pakiety medyczne stanowią idealne uzupełnienie obowiązkowych, państwowych świadczeń. Ich cena jest na tyle atrakcyjna, że korzystanie z nich jest jedynym inteligentnym rozwiązaniem przy rozważaniu prywatnej opieki medycznej, zwłaszcza, jeżeli z usług lekarzy-specjalistów korzysta się stosunkowo często albo jeśli choruje się na choroby wymagające regularnego, choć nie do końca przewidywalnego odwiedzania tychże lekarzy.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%