› bieżące
13:00 / 28.05.2014

Centrum Rekreacji Wodnej to dopiero I etap? Będą kolejne?

Centrum Rekreacji Wodnej to dopiero I etap? Będą kolejne?

fot. Konrad Kacprzak

W zeszły czwartek (22.05) oficjalnie rozpoczęła się budowa Centrum Rekreacji Wodnej przy ul. Moniuszki. Teraz wykonawca, którym jest konsorcjum ELZAMBUD oraz MORIS-SPORT ma 13 miesięcy na zrealizowanie projektu.

Umowa na budowę basenu, podpisana z firmą Elzambud w kooperacji z Morris – Sport, opiewa na kwotę 26 mln zł brutto. Dokładna kwota inwestycji to 26 072 556 zł. Do 15.12.2014 inwestor musi zamknąć stan surowy budynku i przez następny okres zimowy prowadzić prace wykończeniowe wewnątrz obiektu. Głównym problem jest technologia wody ponieważ ona musi być zdatna do użytku. Zakończenie inwestycji przewidziane jest na czerwiec 2015 roku.

Jednak to nie koniec rozbudowy. Jak się okazuje wybudowanie Centrum Rekreacji Wodnej to dopiero I etap. Jeżeli tylko znajdą się fundusze to zostanie rozpoczęty etap II. Jak infomuje nas Rafał Maliszewski z biura prasowego prezydenta:

"W przyszłości jest przewidziana rewitalizacja byłego kąpieliska przy Spacerowej. Nie będzie jednak pełnił roli kąpieliska jak dawniej, ponieważ zamknięcie tego basenu spowodowało jego kompletną degradację, a koszt jego remontu kosztowałby kilkadziesiąt mln złotych. W to miejsce planowane jest stworzenie zbiornika do uprawiania rekreacji wodnej – łódki, kajaki, być może także wyciąg do narciarstwa wodnego, podobny do tego, jaki jest na jednym z jezior w Ostródzie. Jest to jednak tylko koncepcja, nie ma kosztorysu tej inwestycji."

Mieszkańcom miasta nie pozostaje nic innego, jak czekać na zakończenie budowy Centrum Rekracji Wodnej, a następnie śledzić kolejne plany władz miasta.

2
3
oceń tekst 5 głosów 40%