› bieżące
14:33 / 19.12.2013

Centrum Tolkmicka. Plac Wolności nie do poznania. Zobacz nasze zdjęcia

Centrum Tolkmicka. Plac Wolności nie do poznania. Zobacz nasze zdjęcia

fot. Bartłomiej Ryś

Przebudowy, modernizacje i remonty to tematy, które często nie budzą pozytywnych emocji. Niekończące się prace, utrudnienia w ruchu, kolizje, nieestetyczny wygląd. Czy tylko w Elblągu inwestycje trwają latami, wykonawcy wycofują się, a postępów nie widać? Zajrzeliśmy do pobliskiego Tolkmicka, aby sprawdzić czy zakończyła się modernizacja Placu Wolności.

- Remont rozpoczęto 22 marca tego roku. Wszystko przebiegło pomyślnie, naprawdę szybko i zgodnie z planem – informuje Stanisław Majchrzyk, który w Urzędzie Miasta i Gminy Tolkmicko zajmuje się planowaniem przestrzennym, ochroną środowiska i inwestycjami.

W zeszłym tygodniu zakończono realizację projektu "Przebudowa ulic w Tolkmicku etap I ulica Elbląska, Plac Wolności, ulica Kościelna, ulica Szkolna".

- Koszt całej inwestycji wyniósł 7 360 018,6 zł – dodaje nasz rozmówca.

Projekt był finansowany z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych - Etap II Bezpieczeństwo - Dostępność – Rozwój.

Przed rozpoczęciem prac należało wykonać szereg robót archeologicznych oraz prac konserwatorskich. Nawierzchnię drogową modernizowanych ulic wykonano z kostki kamiennej, chodnik z betonu. Przebudowano także kanalizację deszczową u sanitarną, sieć wodociągową, telekomunikacyjną i energetyczną. Na Placu Wolności ułożono kostkę kamienną. Wydzielono 10 miejsc parkingowych w tym jedno dla pojazdu osoby niepełnosprawnej.

- Teraz wreszcie Plac Wolności w Tolkmicku jest wizytówką naszego miasteczka. Choinka, która stanęła tuż przed Kościołem jest cudowna. Może w przyszłości Tolkmicko znów stanie się kurortem wakacyjnym? Wszystko na to wskazuje - komentuje wygląd Placu jedna z przypadkowo spotkanych mieszkanek. 

Dodatkowo w obrębie inwestycji zamontowano oświetlenie. Urządzono tereny zieleni. Wykonawcą była firma Skanska.

15
2
oceń tekst 17 głosów 88%

Zdjęcia ilość zdjęć 9