› bieżące
15:44 / 07.05.2013

Ceny paliw poniżej poziomu 5 złotych. Jak długo będziemy tankować taniej?

Ceny paliw poniżej poziomu 5 złotych. Jak długo będziemy tankować taniej?

fot. Bartłomiej Ryś/elblag.net

Wreszcie wszyscy kierowcy doczekali się tego, na co czekali bardzo długi okres. Cena benzyny jest o wiele niższa, niż w poprzednich latach. Jak długo utrzyma się ten stan i czy możemy się spodziewać zmniejszenia cen w przyszłości?

Ceny paliw, zgodnie z zapowiedziami analityków, drastycznie spadły. Aktualnie – jak widzimy na załączonym zdjęciu – są one na poziomie poniżej 5 złotych za litr benzyny bezołowiowej 95-oktanowej. Jak długo będziemy mogli się cieszyć tańszym paliwem?

- Tak naprawdę ceny zmieniają się z dnia na dzień i nie możemy prognozować. Stan na dziś jest taki, natomiast jutro może być już zupełnie inaczej – komentuje przedstawicielka stacji E.Leclerc w Elblągu. Natomiast odpowiedź na pytanie, czy możemy spodziewać się zmniejszenia cen w przyszłości jest bardzo prosta. Cena zależy od mnóstwa czynników, w tym m.in. od konkurencyjnych stacji, więc jest to jedna z bardziej strzeżonych informacji – dodaje nasza rozmówczyni.

Próbowaliśmy dziś skontaktować się z przedstawicielem PKN Orlen, dostarczycielem paliwa na stację, jednakże bez rezultatu.

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko cieszyć się z niskich cen i liczyć na to, że w okresie wyjazdów wakacyjnych będziemy również mogli zaoszczędzić (względem wcześniejszych cen) przy tankowaniu swojego auta.

17
1
oceń tekst 18 głosów 94%