› bieżące
19:11 / 23.12.2013

Certfikaty trafiły do elbląskich szkół

Certfikaty trafiły do elbląskich szkół

fot. nadesłane

Kolejne elbląskie placówki oświatowe otrzymały prestiżowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. 19 grudnia br. podczas uroczystej konferencji zorganizowanej w Piszu Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty, pani Grażyna Przasnyska, wręczyła krajowy certyfikat Szkole Podstawowej nr 4 oraz certyfikaty wojewódzkie szkołom podstawowym nr 11, 12, 18 i 19.

Ubieganie się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie jest procesem długotrwałym, przynajmniej dwuletnim. Jego uzyskanie jest dowodem, iż szkoła konsekwentnie kształtuje u swoich uczniów nawyki dotyczące aktywnego stylu życia i zdrowego odżywiania się.

Elbląskie szkoły znalazły się w elitarnym gronie szkół posiadających certyfikaty. Szkoła Podstawowa nr 4 to jedna z dwóch szkół w naszym województwie, otrzymujących w 2013 r. certyfikat krajowy. W całej Polsce przyznano ich dotąd 104. od początku trwania programu.

Do grona szkół promujących zdrowie przyjęto już wcześniej Szkołę Podstawową nr 9 oraz Przedszkole nr 13 w Elblągu. Certyfikat podlega odnawianiu co kilka lat - Szkoła Podstawowa nr 12 odnowiła certyfikat po raz czwarty, Szkoła Podstawowa nr 19 - po raz trzeci.

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%