› zapowiedzi
14:29 / 11.04.2019

Charytatywny koncert w katedrze elbląskiej

Charytatywny koncert w katedrze elbląskiej

fot. Marcin Mongiałło (archiwum Elblag.net)

Niedziela Palmowa jest szczególnym dniem refleksji nad ofiarą i męką Jezusa Chrystusa. W tym szczególnym dniu o godz. 19.15 w elbląskiej katedrze odbędzie się wyjątkowy koncert w wykonaniu elbląskich muzyków . Będzie to spotkanie modlitewne połączone z muzyką, czytaniami biblijnymi i światłem.

Pomysłodawcą wydarzenia jest ks. Marek Piedziewicz oraz elbląski muzyk Łukasz Gesek, który na co dzień wykonuje zupełnie inną muzyką. Tym razem wokalista zaprezentuje niepublikowane do tej pory, autorskie pieśni o tematyce Wielkopostnej. Występ będzie miał charakter akustyczny. Muzyk, oprócz śpiewania, będzie również grał na gitarze, zaś na klawiszach zagra Tomasz Jurkiewicz. W koncercie uczestniczyć też będzie chórek żeński.

Obydwaj muzycy będą modlić się z wiernymi już podczas Mszy św. o godz. 18:00. W jej trakcie wykonają pieśni przewidziane w liturgii oraz części stałe Mszy świętej. Oratorium rozpocznie się natomiast o godz. 19:15. Śpiewy będą przeplatane rozważaniami zaczerpniętymi z Ewangelii, które odczyta młodzież. Podczas Oratorium możemy również spodziewać się szczególnej oprawy świetlnej, która odmieni wnętrze katedry św. Mikołaja i wprowadzi uczestników spotkania w wyjątkowy klimat refleksji i skupienia.

Wszyscy uczestnicy Oratorium będą mieli możliwość wsparcia bardzo szlachetnej inicjatywy. Po jego zakończeniu młodzież będzie bowiem zbierała dobrowolne datki, które zostaną przeznaczone na wsparcie prowadzonego w Elblągu przez Siostry Nazaretanki Domu Samotnej Matki.

Gdzie? Katedra elbląska 

Kiedy? 14 kwietnia 2019 r., godz. 18.00 (Msza św.), godz. 19.15 Oratorium Pasyjne

Zapraszamy.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%