› bieżące
18:24 / 19.06.2013

Chcą IV portu RP w Elblągu, a odrzucają taką uchwałę w Sejmie

Chcą IV portu RP w Elblągu, a odrzucają taką uchwałę w Sejmie

fot. Konrad Kosacz/elblag.net

Solidarna Polska domagała się w dniu dzisiejszym uzupełnienia porządku obrad posiedzenia Sejmu o uchwałę dotyczącą budowy drogi wodnej przez Mierzeję Wiślaną. Budowa drogi wodnej przez Mierzeję Wiślaną jest wielką nadzieją dla Elbląga oraz szansą zwiększenie możliwości rozwoju regionów wschodniej i północno-wschodniej części Polski, które skorzystają z otwarcia Zalewu Wiślanego na Morze Bałtyckie.

Niestety tak ważna sprawa dla społeczności Elbląga nie zyskała zainteresowania posłów rządzącej kolacji oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Przy całkowitej bierności Prawa i Sprawiedliwości Marszałek Sejmu nie zdecydowała się na uzupełnienie porządku obrad. Po raz kolejny została zmarnowana szansa polepszenia perspektyw rozwoju gospodarczego tego regionu Polski, a przedsiębiorczość przegrała z partyjniactwem.

Elbląg jest miastem portowym i przemysłowym, który leży na styku systemów gospodarczych Unii Europejskiej i Federacji Rosyjskiej. Dysponuje on infrastrukturą, zdolną do obsługi przeładunków towarów i transportu pasażerskiego. Tymczasem dla większości posłów zasiadających w parlamencie zwiększenie możliwości rozwoju gospodarczego regionu nie ma znaczenia. Solidarna Polska będzie konsekwentnie podnosić inicjatywę budowy drogi wodnej przez Mierzeję Wiślaną i oczekuję poparcia wszystkich ugrupowań parlamentarnych.

Warto również podkreślić, że od kilkunastu dni wszystkie partie polityczne w Elblągu popierają inicjatywę połączenia „Elbląga z Bałtykiem”. Kiedy jednak przyszło do czynów – dziś w Sejmie tylko SP dotrzymała słowa.

Patryk Jaki
Rzecznik Solidarnej Polski Poseł na Sejm RP

7
1
oceń tekst 8 głosów 88%