› konkursy
16:00 / 10.03.2014

Chcesz iść do kina? Weź udział w konkursie i wygraj bilet na film : Ona

Chcesz iść do kina? Weź udział w konkursie i wygraj bilet na film : Ona

fot. nadesłane

Samotny pisarz pewnego dnia instaluje na komputerze nowoczesny system, który poznaje potrzeby użytkownika, by móc je jak najlepiej zaspokajać. Okazuje się, że komputerowy systemem rozumie go lepiej niż jakikolwiek człowiek. Nagrodzony Oscarem za najlepszy scenariusz, film „Ona” Spike’a Jonze od najbliższego piątku, 7 marca w Kinie Światowid.

Akcja filmu „Ona” rozgrywa się w niedalekiej przyszłości w Los Angeles. Theodore (Joaquin Phoenix), wrażliwy i skomplikowany człowiek, zarabia na życie pisząc wzruszające listy w imieniu innych ludzi do ich bliskich. Ale jest sam od czasu, gdy rozstał się z żoną. Nieoczekiwanie zaczyna go intrygować nowy – intuicyjny i niezwykły - komputerowy system operacyjny. Po zainstalowaniu tego systemu Theodore jest zachwycony, że oto poznał „Samanthę”, chociaż jest ona jedynie pięknym, kobiecym głosem (Scarlett Johansson). Ale to głos kogoś mądrego, delikatnego i zaskakująco zabawnego. W miarę, jak Samatha coraz bardziej rozwija swoją osobowość, ich przyjaźń pogłębia się i zmienia w coś znacznie poważniejszego – w miłość.

Autor scenariusza i reżyser w jednej osobie Spike Jonze wnosi do tej współczesnej historii swój charakterystyczny, niekonwencjonalny styl, wnikliwie obserwując okiem kamery jak wygląda współczesna relacja dwojga ludzi i w jaki sposób ewoluuje miłość.

"Ona" to spektakl dwojga aktorów. Kto wie, czy nie najzdolniejszych w swoim pokoleniu. Pod okiem Jonze'ego Joaquin Phoenix kolejny raz udowadnia, że jest mistrzem mikroskopijnych gestów i niepozornych spojrzeń, w których zaklina cały ból i smutek, wszystkie nadzieje i rozczarowania swego bohatera. Kiedy zaprzyjaźniamy się z jego bohaterem, stajemy się zakładnikami jego opowieści. Ale i Amy Adams nie oddaje pola – będąc w drugim planie, daje tu popis aktorskiego kunsztu. Jak zawsze dyskretna i szalenie precyzyjna kreśli portret głęboko zapadający w pamięć.

Bartosz Staszczyszyn, Filmweb

Film "Ona" w kinie „Światowid” od 7 do 13 marca. Cena biletu: 14 zł normalny i 12 zł ulgowy. W poniedziałki bilety na wszystkie seanse tylko po 11 zł. Rezerwacja i zakup biletów on-line pod adresem: http://swiatowid.elblag.pl/pl/rezerwacja-on-line/.

Weź udział w naszym konkursie. Wystarczy wysłać odpowiedź na konkursy@elblag.net na pytanie: "Kto występuję w roli Dziewczyny z randki w ciemno" ? Na zgłoszenia czekamy do 11.03.2014 roku do godziny 14:00 W tytule e-maila wpisać należy KONKURS ONA, a w treści oprócz odpowiedzi swoje imię, nazwisko oraz nr telefonu.

2
1
oceń tekst 3 głosów 67%