› zapowiedzi
12:56 / 05.07.2016

Chcesz mieć bajeczne wspomnienia z wakacji?

Chcesz mieć bajeczne wspomnienia z wakacji?

Cel to promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, a sposobów jego realizacji będzie kilka. Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" zaprasza do Kadyn na piknik literacki i grę miejską – będzie malowanie toreb i koszulek, będzie można pograć w gry planszowe, posłuchać bajki czytanej, dowiedzieć się, gdzie znaleźć bezpłatnego e-booka, czy sprawdzić się w quizie o tytuł najlepszego znawcy lektur z dzieciństwa. Start w czwartek, 7 lipca o godz. 11.00, w Świetlicy Kadyna w Kadynach.

Tego dnia odbędą się dwie imprezy – pierwsza to piknik „Poczuj literaturę wszystkimi zmysłami", druga to gra miejska „Z dala od klawiatury, a bliżej literatury". Obie rozpoczną się o godz. 11.00 w Świetlicy Wiejskiej Kadyna.

Forma pikniku będzie polegała na odwiedzaniu tzw. stacji. Zaplanowaliśmy ich siedem, atrakcje są różnorodne, m.in. zajęcia plastyczne czy czytanie bajek – mówi Agnieszka Tkaczuk, koordynator projektu „Bajeczne wspomnienia z wakacji", w ramach którego odbywa się impreza. – Zaplanowaliśmy również realizację tzw. gry miejskiej, w której mogą wziąć udział osoby indywidualne lub zorganizowane grupy maksymalnie 5-osobowe. Dla zwycięzców przygotowaliśmy nagrody, będą nimi bony do sieci księgarskiej.

Celem uczestników będzie odwiedzanie tzw. miejsc strategicznych, na których będą musieli rozwiązać zadanie (m.in. rebusy, krzyżówki, kalambury, gra memory, zagadki graficzne), za co otrzymają wskazówkę pomocną w rozwiązaniu zagadki. Nie zabraknie w niej elementów klasycznych podchodów, happeningu, a nawet gry komputerowej.

A wśród stacji, które będzie można odwiedzić podczas pikniku znajdą się: stacja  „Spotkanie  z  bajką  czytaną", „Bajeczna  moda", „Poczytajmy i pograjmy", „Literackie  przysmaki", „Zostań  mistrzem  czytania",  „Literatura  w  sieci" oraz stacja „Poleć książkę".

Piknik i gra miejska rozpoczną się o godz. 11.00, a zakończą o 14.00. Wstęp wolny.  

Piknik Literacki oraz Gra Miejska organizowane są w ramach projektu pn. „Bajeczne wspomnienia z wakacji" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%