› bieżące
08:22 / 01.04.2013

Chcesz zostać wolontariuszem? Zgłoś się na szkolenie

Chcesz zostać wolontariuszem? Zgłoś się na szkolenie

Chcesz zrobić coś dla innych, ale nie wiesz gdzie się zwrócić? Chciałbyś pracować z osobami niepełnosprawnymi i starszymi, ale boisz się, że sobie nie poradzisz? Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art” oraz Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” uruchamiają program „Kompetentny wolontariusz” i zapraszają na pierwsze szkolenia dla wolontariuszy.

W szkoleniach może wziąć udział młodzież zainteresowana pracą wolontarystyczną. Oferta skierowana jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz studentów. Uczestnicy projektu zdobędą nie tylko wiedzę na temat pracy wolontarystycznej, ale będą mieli również możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w praktyce poprzez udział w warsztatach arteterapeutycznych oraz podczas imprez i przedsięwzięć integracyjnych.

Celem programu jest poprawa jakości życia osób z niepełnosprawnościami oraz starszych.

- Ten cel chcemy osiągnąć poprzez szkolenia najpierw teoretyczne, a późnej praktyczne – mówi Teresa Miłoszewska, koordynator projektu. – Mają one umożliwić wolontariuszom przełamanie lęku w pracy z osobami niepełnosprawnymi, nabycie podstawowej wiedzy dotyczącej specyfiki pracy, poznanie form i metod arteterapii, wzrost kompetencji wolontariuszy, niezbędnych w pracy z osobami z niepełnosprawnościami oraz starszymi.

Projekt „Kompetentny wolontariusz” realizowany będzie poprzez trzy moduły szkoleniowe: 1) Specyfika pracy z osobami niepełnosprawnymi. Rodzaje i stopnie niepełnosprawności. Praca wolontarystyczna na rzecz osób starszych, jej uwarunkowania. 2) Pierwsza pomoc przedmedyczna. 3) Metody i techniki arteterapeutyczne stosowane w pracy z osobami niepełnosprawnymi. Pierwsze szkolenie dla wolontariuszy odbędzie się w poniedziałek, 8 kwietnia o godz.16.00, w Galerii Nobilis na II piętrze CSE „Światowid”.

Szczegółowe informacje i zapisy: teresa.miloszewska@swiatowid.elblag.pl, tel.: 55 611 20 65, 697 636 656 Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Źródło: UM Elbląg

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%