15:06 / 29.06.2014

Chciał zabić za zegarek. Teraz posiedzi w areszcie

Chciał zabić za zegarek. Teraz posiedzi w areszcie

Sąd Rejonowy w Elblągu zastosował w piątek trzymiesięczny areszt tymczasowy dla 30-letniego mężczyzny podejrzanego o usiłowanie dokonania rozboju na 67-letniej kobiecie, od której w miniony wtorek zażądał wydania zegarka, grożąc jej przy tym pozbawieniem życia.

Zdarzenie miało miejsce w dniu 24 czerwca. Policjanci kryminalni wracając po pracy do domu zatrzymali mężczyznę, który tego samego dnia w godzinach rannych na ul. Królewieckiej, na przystanku autobusowym, usiłował dokonać rozboju na 67 – letniej kobiecie.

Pokrzywdzona jadąc do pracy została zaczepiona przez 30-latka, który chciał zabrać jej zegarek casio o wartości 220,- zł. Kobieta jednak nie oddała mu swojej rzeczy i odeszła w stronę kiosku, a następnie uciekła do autobusu. Mężczyzna wsiadł za nią, po czym podszedł do niej i powtórnie zażądał wydania zegarka, grożąc jej przy tym pozbawieniem życia.

Policjanci z wydziału kryminalnego od razu przejrzeli monitoring miasta i ustalili wizerunek mężczyzny. Tego samego dnia wracając do domu zauważyli ustalonego mężczyznę, który stał przy sklepie na ul. Królewieckiej. Podczas zatrzymania musieli użyć siły, gdyż podejrzany był agresywny. Nie przyznał się do zarzucanego mu czynu, mimo iż pokrzywdzona go rozpoznała. Dodatkowo Waldemar Ś. usłyszał zarzut wielokrotnego kierowania gróźb karalnych wobec swojej babci. W związku z powyższym na wniosek policji i prokuratury Sąd Rejonowy w Elblągu zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt tymczasowy. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

asp. Katarzyna Trochimczuk
Zespół Prasowy KMP w Elblągu

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%