› bieżące
09:00 / 29.07.2014

Chcieli pomalować tramwaj, prezydent odmówił

Chcieli pomalować tramwaj, prezydent odmówił

fot. elblag.net

Grupa elblążan, skupiona w Klubie Miłośników Komunikacji Miejskiej w Elblągu wyszła z inicjatywą pomalowania wagonu 805na w barwy historyczne. Niestety wiceprezydent Janusz Hajdukowski odmówił.

Elbląscy miłośnicy komunikacji miejskiej chcieli pomalować jeden z wagonów tramwajowych w barwy historyczne. Wytypowali starszy model 805na. Złożyli w tej sprawie pismo do Urzędu Miejskiego w Elblągu. Niestety, wiceprezydent Janusz Hajdukowski odmówił.

Powołał się przy tym na obowiązującą kolorystykę, czyli kolor zielony, w jaki malowane są obecnie tramwaje w naszym mieście. Nie zezwolił także na to, aby takie malowanie wykonali sami elblążanie z Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej.

Inicjatorzy tej akcji poinformowali o odmowie władz miasta na swoim koncie na portalu facebook.

- Niestety po raz kolejny inicjatywa naszej grupy nie może zostać zrealizowania. Tym razem prosiliśmy aby najstarszy wagon 805Na #041 został przemalowany w barwy historyczne. Wymieniony tramwaj posiada wiele oryginalnych elementów między innymi ekspozytary nad maszynami drzwiowymi, oryginalne wnętrze oraz szafkę z aparaturą elektryczną. Dodajmy, że w Łodzi skład wagonów 1830+1831 posiada barwy historyczne, często bierze udział w imprezach a na co dzień eksploatowany jest w ruchu liniowym. Po raz kolejny elbląski Urząd Miejski nie popisał się, a cały czas mówione jest, że Elbląska Komunikacja Miejska się rozwija niestety jak widać Elblągowi nie zależy na zabytkowym taborze tramwajowym – piszą na swoim koncie na facebooku członkowie Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej.

8
2
oceń tekst 10 głosów 80%