› bieżące
13:26 / 11.07.2015

Cheddar – ser, który pokocha cała rodzina

Cheddar – ser, który pokocha cała rodzina

Spożywanie produktów mlecznych ma ogromne znaczenie dla zdrowia naszego organizmu. Warto więc zadbać o to, by były one obecnie w naszej diecie. Niestety, często zdarza się tak, że nie smakują one wszystkim domownikom. Co możemy zrobić w takiej sytuacji? Przekonać do ich spożywania pod postacią aromatycznego sera o głębokim smaku.

Czym jest Cheddar?

Ser Cheddar powstaje z mleka krowiego.  Ma delikatnie kruchą konsystencję, która zależy od dojrzewania w odpowiednich warunkach przez wystarczająco długi czas. Wynosić może on nawet do 24 miesięcy! Smak tego wspaniałego sera jest  ostry, lekko kwaskowy oraz orzechowy. Z pewnością więc przypadnie do gustu wszystkim miłosnikom intensywnych wrażeń smakowych. Doskonale zastąpi więc „nudne” serki i twarożki dostarczając domownikom prawdziwej rozkoszy podniebienia.

Dlaczego warto jeść Cheddar?

Ten aromatyczny, żółty ser to przede wszystkim prawdziwe bogactwo wapnia. A nie od dziś wiadomo przecież, że jest ono podstawowym składnikiem mineralnym budującym kości. Co więcej uczestniczy on również w wielu procesach fizjologicznych organizmu człowieka i wzmacnia układ odpornościowy. Wprowadzenie do diety tego sera jest więc doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które nie przepadają za mlekiem, twarogami czy jogurtami.

Jak jeść Cheddar?

Ten popularny żółty ser możemy spożywać w plasterkach lub małych kosteczkach.  Jego smak jest na tyle wyborny, że nie wymaga on żadnych dodatkowych zabiegów. Nie oznacza to jednak, że nie możemy wykorzystać go w kuchni to przygotowania pysznych dań o bogatym smaku. Wprost przeciwnie.  Nadaje się on do tego idealnie. Cheddar nadaje się do zapiekania, przygotowywania aromatycznych sufletów, jako dodatek do różnego rodzaju sałatek i surówek, element dań przygotowanych z makaronów.

Jak więc widać, ser ten możemy wykorzystywać w kuchni na wiele sposóbów przy okazji dbając o odpowiednią dietę swoją i swoich najbliższych. Nie dziwi więc fakt, że cieszy się on ogromną popularnością nie tylko w kraju swojego pochodzenia, którym jest Anglia, ale również na całym świecie.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%