› bieżące
14:52 / 07.07.2014

Cheerleaderki z Cadmans wracają z tytułem Mistrza Europy

Cheerleaderki z Cadmans wracają z tytułem Mistrza Europy

W czwartek 3 lipca elbląskie drużyny wyleciały na Mistrzostwa Europy do Anglii a wraz z nimi koleżanki z zespołu, które nie mogły wystartować w Mistrzostwach Europy. Podczas lotu do Liverpoolu towarzyszyły im dodatkowe emocje, gdyż był to pierwszy lot niektórych dziewczynek.

Do Manchesteru, gdzie odbywały się zawody elbląskie cheerleaderki i z Centrum Tańca Cadmans dotarły w porze wieczornej. Drużyna nie traciła czasu i zaraz po zakwaterowaniu się w hotelu poszły zwiedzać miasto, które zrobiło na nich ogromne wrażenie, swoją różnorodnością kulturową, wielkością budynków i tym, że mimo nocnych godzin miasto żyło a na ulicach można było spotkać wielu turystów i mieszkańców. W piątek wieczorem odwiedziły swoją siostrzaną szkołę Cadmans w Manchesterze, gdzie dzięki uprzejmości Wayna Newhouse ( właściciela szkoły) który odwołał tamtejsze zajęcia taneczne dziewczyny mogły przeprowadzić ostatni trening przed mistrzostwami.

Podczas treningu zawodniczki mogły wymienić się umiejętnościami i poglądami z tancerkami z Anglii. W sobotę 5.07 zawodniczki udały się do hali Veldrome, która mieści ponad 7 000 osób, w której odbyły się Mistrzostwa Europy Cheerleaders. Elbląskie zespoły z Centrum Tańca Cadmans rywalizowały z drużynami z całej Europy. Elblążanki reprezentowały Polskę w trzech kategoriach.

Tytuł Mistrza Europy w kategori mini POM Dance zdobyl zespół Mini Cheerleaders Cadmans w składzie: Patrycja Radzikowska, Oliwia Misterkiewicz, Daria Murawska, Wiktoria Pałeczko, Oliwia Sułek, Patrycja Marguardt, Karolina Ołoszewska, Olwia Gruszecka, Klaudia Samsel, Natalia Cechowska. Trenerzy: Pola Stołowska, Patrycja Wieczorek, Aneta Orłowska

Tytuł Mistrza Europy duet POM Dance Senior: Pola Stołowska i Magdalena Konczewska Choreografia: Pola Stołowska

IV miejsce w kategorii Senior Pom Dance zdobył zespół Cheerleaders Cadmans w składzie: Aneta Andrychowska, Pola Stołowska, Magdalena Konczewska, Agnieszka Kuczkowska, Joanna Makowska , Dagmara Prochera, Dorota Choromańska, Agata Suszak, Agata Iwaniszczuk Trenerzy: Aneta Orłowska

Był to wielki sukces elbląskich zawodniczek z Centrum Tańca Cadmans, gdyż debiutowały na tak wielkiej rangi zawodach.

Podziękowania za udzielenie wsparcia dla: 
Prezydenta Miasta Elbląg Jerzego Wilka
Urzędu Marszałkowskiego województwa warmińsko-mazurskiego
Oraz dla wszystkich Elblążan, którzy udzielili wsparcia elbląskim drużynom

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%