› bieżące
20:11 / 24.04.2014

Chodzili wokół fontanny i czytali książki

Chodzili wokół fontanny i czytali książki

fot. nadesłane

Książkowym flash mobem seniorzy z warsztatów prowadzonych w Centrum Spotkań Europejskich Światowid promowali czytelnictwo wśród elblążan. W ten sposób uczcili Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, który przypada 23 kwietnia.

Uczestnicy zajęć „Nowi eksperci w nowych mediach” poznają prawa, jakimi rządzą się nowe media na własnej skórze. Za nimi pierwszy flash mob i próba jego wirusowego rozprzestrzenienia w sieci. W święto książki zebrali się na elbląskim „Pigalaku” i tam… głośno czytali. Zaczęła jedna pani, potem (nie wiadomo skąd) pojawiła się druga i dołączyła. I kolejna. I następne. I w ten sposób promowały wśród elblążan czytelnictwo.

Na koniec rozdały przechodniom książki, które czytały, a były to woluminy przyniesione przez mieszkańców miasta do prowadzonego przez redakcję eKulturalni.pl punktu bookcorsingu.

- Całe wydarzenie było rejestrowane, a krótki film wrzuciliśmy do sieci, udostępniliśmy za pomocą portali społecznościowych i zachęciliśmy do tego też uczestników – mówi Zuzanna Gajewska, redaktor portalu. - Dla naszych seniorów był to oczywiście flashmobowy debiut, wcześniej nawet nie wiedzieli, co kryje się za tą tajemniczą nazwą. Dlatego liczymy na ciepłe przyjęcie. By dodać im otuchy my, prowadzące warsztaty też czytałyśmy. Materiał z flash moba można zobaczyć na you tube, zachęcamy też do udostępniania filmu – dodaje prowadząca warsztaty.

Materiał można zobaczyć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=Tzp6lMaOozg&feature=youtu.be

W CSE Światowid nie tylko w to święto można się książkami wymienić i podarować je innym. Naprzeciwko redakcji portalu eKulturlani.pl znajduje się wspominany punkt bookcrossingowy. Każdy może przyjść, przynieść przeczytaną książkę i wziąć tę, którą zostawił inny elblążanin.

Warsztaty dla seniorów "Nowi eksperci w nowych mediach" są częścią projektu "eKulturalni.pl, czyli kultura w nowych mediach". Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Redakcja eKulturalni.pl

 

4
2
oceń tekst 6 głosów 67%