› bieżące
12:25 / 14.10.2015

Chora mewa w oczku wodnym

Chora mewa w oczku wodnym

Wczoraj (wtorek 13.10.) około godziny 17.00 do dyżurnego straży miejskiej wpłynęło zgłoszenie dotyczące zbłąkanej mewy, która wpadła do oczka wodnego w przydomowym ogródku na ulicy Donimirskich. Strażnicy udali się na miejsce i rzeczywiście zastali dużą mewę, która unosiła się na wodzie nie mogąc odlecieć. Funkcjonariusze z ekopatrolu pomogli się wydostać mewie z oczka, chwytając ją podbierakiem będącym na ich wyposażeniu. Jak się okazało ptak miał uszkodzone skrzydło i dlatego nie mógł się wzbić do góry. Został przewieziony do schroniska dla bezdomnych zwierząt, gdzie udzielono mu pomocy.

Strażnicy miejscy bardzo często pomagają chorym i zagubionym zwierzętom, przy tym współpracując z elbląskim schroniskiem dla zwierząt. Pomagali już kotom, psom, dzikom, łabędziom, wronom czy mewom. I jeszcze wielu innym w tym wypadku zwierzętom potrzebującym pomocy.

Od 1 października br. w straży miejskiej został utworzony Ekopatrol, który większy nacisk kładzie na pomoc zwierzętom, w tym także przypadki złego ich traktowania; kontrolę terenów zagrożonych dzikimi wysypiskami; sprawców, którzy pozbywają się śmieci w sposób niedozwolony czy na kontrolę w zakresie spalania odpadów.

Pamiętaj!

Gdy zauważysz zwierzę, które potrzebuje pomocy czy stwierdzisz fakt zanieczyszczania terenów przez inne osoby dzwoń pod numer alarmowy straży miejskiej 986.

 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 3