› bieżące
09:10 / 27.02.2019

Ciężarówka zderzyła się z szynobusem

Ciężarówka zderzyła się z szynobusem

fot. KP PSP w Braniewie

Wczoraj (26.02), około godz. 15:00 dyżurny braniewskiej straży pożarnej odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem pojazdu szynowego oraz ciężarówki. Do zdarzenia doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w pobliżu miejscowości Pieniężno.

Pojazd szynowy relacji Braniewo – Olsztyn uderzył w ciężarowe volvo. Po uderzeniu pojazd ciężarowy został przeciągnięty przez szynobus na pobocze wzdłuż torowiska. Spośród 20 osób podróżujących pojazdem szynowym nikt nie odniósł obrażeń.

Na miejsce wypadku skierowano strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, strażaków – ochotników z jednostki OSP Pieniężno, zespół ratownictwa medycznego, funkcjonariuszy straży ochrony kolei oraz braniewskich policjantów, którzy wyjaśniali na miejscu okoliczności zdarzenia. Dwie osoby zostały przebadane przez załogę zespołu ratownictwa medycznego na miejscu zdarzenia i nie wymagały hospitalizacji. Uszkodzony pojazd szynowy odjechał do stacji kolejowej w Pieniężnie, natomiast ciężarówka została usunięta z pobocza przez holownik.

Na czas prowadzenia działań ruch na drodze wojewódzkiej nr 507 odbywał się wahadłowo. Utrudnienia w ruchu trwały ponad dwie godziny.

KP PSP w Braniewie

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%